Kripto HaberleriHaberlerJaponya Merkez Bankası Başkan Yardımcısı: Her An Dijital Para Basmaya Hazırlıklı Olmalıyız

Japonya Merkez Bankası Başkan Yardımcısı: Her An Dijital Para Basmaya Hazırlıklı Olmalıyız

Takip et

Japonya Merkez Bankası Başkan Yardımcısı Masayoshi Amamiya, bugün yeni açıklamasında ülkenin merkez bankasının önemli bir konu olarak görülen dijital para birimi konusunda dikkatli hareket etmesi gerektiğini açıkladı. Kripto para birimi (basında sürekli kripto para birimi olarak geçmesine rağmen dijital para veya kripto para gibi olan ancak stablecoin sabit değere sahip dijital para birimi anlamında olan paralardan bahsediliyor.) ile ilgili olarak şimdilik basıma hazır olmadıklarını açıklayan Amamiya, bu sayede olası problemlere karşı da hazırlıklı olmuş olacaklarını açıkladı.

Asya bölgesinde başta Güney Kore ve Çin olmak üzere Tayvan gibi ülkelerde bir takım dijital para birimi adımları atmak istiyorlar. Ancak bu ülkeler bugüne kadar hiçbir dijital para birimine sahip olmadılar.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Popüler Yazılar

Popüler Blog Yazıları