blank
Haberler

Japonya Merkez Bankası Başkan Yardımcısı: Her An Dijital Para Basmaya Hazırlıklı Olmalıyız

Japonya Merkez Bankası Başkan Yardımcısı Masayoshi Amamiya, ülkenin merkez bankasının her an, her koşulda dijital para birimi basmaya hazır olması gerektiğini açıkladı.

Japonya Merkez Bankası Başkan Yardımcısı Masayoshi Amamiya, bugün yeni açıklamasında ülkenin merkez bankasının önemli bir konu olarak görülen dijital para birimi konusunda dikkatli hareket etmesi gerektiğini açıkladı. Kripto para birimi (basında sürekli kripto para birimi olarak geçmesine rağmen dijital para veya kripto para gibi olan ancak stablecoin sabit değere sahip dijital para birimi anlamında olan paralardan bahsediliyor.) ile ilgili olarak şimdilik basıma hazır olmadıklarını açıklayan Amamiya, bu sayede olası problemlere karşı da hazırlıklı olmuş olacaklarını açıkladı.

Asya bölgesinde başta Güney Kore ve Çin olmak üzere Tayvan gibi ülkelerde bir takım dijital para birimi adımları atmak istiyorlar. Ancak bu ülkeler bugüne kadar hiçbir dijital para birimine sahip olmadılar.

Özel haberler, analizler, her türlü soru ve tartışma için Telegram grubumuzu ve Twitter hesabımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!

Başa dön tuşu