Haberler

Japonya Merkez Bankası (BOJ) Dijital Para Ekibi Kurdu!

Japonya Merkez Bankası (BOJ) tarafından dijital paralar için yeni ekip kuruldu.

Japonya merkezli haber kaynaklarına göre ülkede Japonya Merkez Bankası (BOJ) tarafından kısa süre önce dijital paralar ile ilgili araştırmalar yapacak olan yeni bir ekip kuruldu. Kurulan ekibin özellikle kısa süre içerisinde çok sayıda bilgiye yanıt verebileceği, dijital para çalışmalarına büyük oranda katkı sağlayabileceği belirtildi.

Dijital para birimleri ile ilgili araştırmalar yapacak olan ekibin sadece Japonya Merkez Bankası (BOJ) sınırlarında değil, aynı zamanda diğer ülkelerin dijital paraları ile ilgili de bilgi edinmeye çalışacağı, diğer ülkelerin çalışmalarını da yakından takip edeceği iddia edildi.

Amerikan Rezerv Bankası’nın dijital para biriminden sonra en güvenilir dijital parayı çıkarması beklenen Japonya’nın özellikle bu tür adımlarının son derece önemli olduğu belirtilmekte. Ekibin üyeleri ise henüz açıklanmış değil.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu