Haberler

Japonya Merkez Bankası: Dijital Paralar Çevrimdışı Kullanılabilmeli!

Japonya Merkez Bankası, dijital paraların çevrimdışı kullanılabilmesi gerektiğini açıkladı.

Japonya Merkez Bankası ve diğer birçok merkez bankası tarafından yayınlanan ortak raporda dijital para birimleri ile ilgili olarak bankanın görüşlerine yer verildi. Yapılan açıklamalarda, dijital para birimlerinin özellikle enerji kesintisi, internet sorunları ve doğal afetler durumunda çevrimdışı yani internet olmadan da kullanılabilmesinin son derece büyük faydaları olabileceğine işaret edildi.

Bunun nasıl gerçekleşebileceği konusunda henüz merak unsurları olmasına rağmen bankanın bu önerisinin son derece yerinde olduğundan söz ediliyor.

Özellikle de Japonya Merkez Bankası tarafından dijital para birimleri ile ilgili çalışmalarda bu konuya odaklanılması istenirken, sonucun nasıl olacağı, dijital paraların çevrimdışı kullanımının mümkün olup olmayacağı henüz yanıt alınamayan soru işaretlerinden sadece bir tanesi olmuş durumda.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu