Haberler

Japonya Merkez Bankası: Kripto Para Çıkarmayacağız, Talep Bulunmamakta!

Japonya Merkez Bankası (BOJ) Başkanı Haruhiko Kuroda ülkede kamuda hiçbir kripto para talepleri bilgisi gelmediğini bildirdi.

Nexo

Japonya Merkez Bankası (BOJ) Başkanı Haruhiko Kuroda ülkede yeni bir kripto para üretilmesinin söz konusu olmayacağını ve bugüne kadar kamudan böyle bir talebin merkeze gelmediğini açıkladı. Merkez bankasının bu tür bir talep almadığı gibi bu konuda herhangi bir adım atmaya istekli olmadığını bildiren Japonya Merkez Bankası (BOJ) Başkanı Haruhiko Kuroda, bu konuyla ilgili olarak sürekli piyasa durumunu takip ettikleri ve Japonya halkı için yararı olacak adımları atmaya devam etmelerinin mümkün olduğunu açıkladı.

Kripto para üretimi ile ilgili bir komşu ülke olan Çin sürekli olarak adım atmıyor ancak bir adım atmış durumda. Çin tarafından atılan bu adımın en büyük 4. ekonomi Japonya’yı harekete geçirip geçirmeyeceği merak konusu iken merkez bankasının bu açıklaması yeterince net oldu ve kripto para üretimi yapılmayacak olduğu bir süreliğine bile olsa netleştirildi.

En güncel haberleri Twitter, Facebook ve Telegram hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı