BitcoinHaberlerKripto Para

Japonya Merkez Bankası: Yardım Ödemeleri Yüzde 6 Artış Sağladı

Japonya Merkez Bankası raporlarına göre 1.200 doları bulan ekonomik yardımların ekonomiye %6 oranında etkisinin olduğu belirtildi.

Japonya Merkez Bankası tarafından yayınlanan raporlarda ülkedeki ekonomik yardım ödemelerinin corona virüsü pandemisi döneminde çok ciddi olmasa da belirgin bir para dolaşımını sağladığı ve %6 oranında para artışına sebep olduğunu açıkladı. Aynı zamanda Japonya Merkez Bankası tarafından yayınlanan raporda kripto para birimlerine yatırım yapan yatırımcıların pandemi ödemeleri öncesinde 4 kata kadar artış yaşadığı, %11 oranında Bitcoin’e yatırım yapıldığının da tespit edildiği belirtildi.

Japon vatandaşlarının ekonomik destek ödemelerinin %11 kadarını Bitcoin’e yatırdıklarını tespit eden ülke yetkilileri bu durumun yakından takip edildiğini ancak herkesin parayı istediği gibi kullanma hakkı olduğunu açıkladı.

Kripto para birimlerine yatırım yapan çok sayıda Japonya vatandaşının özellikle de bu süre içerisinde kripto paralara yatırım yapmaya devam edecekleri tahmin ediliyor.

Özel haberler, analizler, her türlü soru ve tartışma için Telegram grubumuzu ve Twitter hesabımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

İlgili Yazılar

Başa dön tuşu
Kapalı