Kripto HaberleriHaberler'Japonya İhtiyaç Duyarsa Dijital Para Üretebilir'

‘Japonya İhtiyaç Duyarsa Dijital Para Üretebilir’

Takip et

Japonya Merkez Bankası Başkanı Haruhiko Kuroda, dijital paralar hakkında yaptığı açıklama ile dijital para birimlerinin şimdilik bir ihtiyaç olmadığı ve ancak gelecekte ihtiyaç duyulabilir ise Japonya olarak buna karar verebilecek ve kendilerine dijital para birimleri üretebileceklerinin altını çizdiklerini açıkladı. Japonya Merkez Bankası Başkanı Haruhiko Kuroda, açıklamasında dijital para birimleri konusunun önemli olduğunu düşündüklerini ancak bugün için hiçbir milli dijital para birimi projesi içerisinde yer almadıklarını açıkladı. Tam tersine gelecekte ihtiyaç olursa hemen Japonya Merkez Bankası yöneticilerinin harekete geçebilecek olduğunu açıkladı.

Stablecoinleri desteklemiyor

Japonya Merkez Bankası Başkanı Haruhiko Kuroda, şirketlere ait stablecoinlere destek vermeyecek olduklarını ve kişisel olarak kendisinin de herhangi bir destek vermediği ve düzgün bulmadığını açıkladı.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları