Haberler

‘Japonya İhtiyaç Duyarsa Dijital Para Üretebilir’

Japonya Merkez Bankası Başkanı Haruhiko Kuroda, dijital paralar hakkında açıklama yaptı.

Japonya Merkez Bankası Başkanı Haruhiko Kuroda, dijital paralar hakkında yaptığı açıklama ile dijital para birimlerinin şimdilik bir ihtiyaç olmadığı ve ancak gelecekte ihtiyaç duyulabilir ise Japonya olarak buna karar verebilecek ve kendilerine dijital para birimleri üretebileceklerinin altını çizdiklerini açıkladı. Japonya Merkez Bankası Başkanı Haruhiko Kuroda, açıklamasında dijital para birimleri konusunun önemli olduğunu düşündüklerini ancak bugün için hiçbir milli dijital para birimi projesi içerisinde yer almadıklarını açıkladı. Tam tersine gelecekte ihtiyaç olursa hemen Japonya Merkez Bankası yöneticilerinin harekete geçebilecek olduğunu açıkladı.

Stablecoinleri desteklemiyor

Japonya Merkez Bankası Başkanı Haruhiko Kuroda, şirketlere ait stablecoinlere destek vermeyecek olduklarını ve kişisel olarak kendisinin de herhangi bir destek vermediği ve düzgün bulmadığını açıkladı.

Özel haberler, analizler, her türlü soru ve tartışma için Telegram grubumuzu ve Twitter hesabımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

İlgili Yazılar

Başa dön tuşu
Kapalı