Haberler

Japonya’da kripto para hırsızlık vakalarında kritik artışlar yaşanıyor

Japonya’da yaşanan kripto para hırsızlıklarının boyutu gün geçtikçe daha fazla artıyor. Ülkede hükümet ve yerel yönetimler kripto para saldırıları sonucunda güvenlik sorunlarının yaşanmaya başladığının farkında olduklarını ve bu konuda gereken adımları atmak için çalışmalar düzenlemeye devam ettiklerini belirtirken, yatırımcılar ise yaşanan saldırı vakaları dolayısı ile çok büyük tehlike altında olduklarını düşünüyor.

Çin merkezli ve Kuzey Kore merkezli saldırıların çok daha fazla olduğu ve Güney Kore ile Japonya arasında gelecek birkaç ay içerisinde kripto para güvenliği konusunda ortak olarak adımlar atılabileceği tahmin ediliyor.

Japonya’da saldırılar neden düşmüyor?

Japonya’da kripto para saldırılarının düşmeme nedeni hakkında yapılan araştırmalar tüm önlemlerin yeterli olmadığı ve aksine kripto para borsalarının güvenlikleri konusunda kritik sorunlar yaşandığını gösteriyor. Yatırımcıların büyük bir kısmını etkileyen güvenlik tehditlerinin de hükümetçe giderilmeden geçmesi beklenmezken, saldırıların boyutlarının gelecekte daha fazla artmasından çok fazla endişe ediliyor.

  • Japonya hükümetinin kripto para saldırıları konusunda komisyon oluşturduğu ve bu komisyonca incelemelerin en üst düzeyde sürdüğü yatırımcılarca biliniyor.
300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu