Haberler

Japonya’da Kritik Hamle: 3 Dev Kurum Birlikte Çalışacak Ve…

Japonya'da 3 siyasi yetkili yaptığı açıklama ile ülkedeki kripto para yatırımcılarının dikkatlerini üzerlerine çekti.

3 siyasi yetkili Japonya’nın derhal kripto para birimlerine yönelik yeni yasalar getirilmesi, kripto para lisanslarının güncellenmesi ve diğer tüm kripto para birimlerini ilgilendiren konularda ortak yasalara imza atabilmek için hükümetin aktif olarak 3 kurumu birlikte çalıştırma kararı aldığını duyurdu.

Buna göre, Maliye Bakanlığı, Finansal Hizmetler Ajansı (FSA) ve Japonya Merkez Bankası (BOJ) yetkilileri kripto paralar söz konusu olduğunda birlikte çalışacak ve bu 3 kurum bu sayede ülkede kripto para yasalarını çok sağlam temeller ile güncelleyebilmiş olacak.

ABD’ye oranla kripto para borsalarına daha zor lisans veren Japonya’nın giderek daha da zorlaşan lisans verme sürecinden dolayı çok sayıda tepki olmasına rağmen ülke bu konuda asla geri adım atmayacak olduğunu her zaman dile getirmeye devam ediyor.

*Japonya yetkilileri bu 3’lü grubun kripto para araştırmaları için ortak çalışacağını, taslakların yasal olarak onay alıp almayacağını belirtmiyor.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu