HaberlerKripto Para

Japonya’dan Stablecoin’lere Yönelik Sert Düzenlemeler!

FSA, Stablecoin düzenlemeleri üzerinde çalışmaya devam ediyor.

Japonya Finansal Hizmetler Ajansı (FSA) Stablecoin’lerin düzenlenmesi konusunda ABD’li düzenleyicilerin izinden giden çalışmalar yapıyor.

Yerel haber kaynaklarına göre FSA, bazı finans kurumlarına stablecoin ihracı konusunda kısıtlama getirmeyi planlıyor.

FSA, kullanıcılar için riski azaltmanın bir yolu olarak, müşteri varlıklarını korumak için gerekli olan banka ve banka havalesi şirketleri ile stablecoin ihracını sınırlamayı düşünüyor.

FSA yetkilileri yaptıkları açıklamada stablecoin ihracına yönelik kısıtlamalar ile ekonominin istikrarını sağlamayı amaçladıklarını belirtti.

FSA, ABD’nin düzenleyici çerçevesinden esinlendiklerini doğrulayarak, stablecoin mevzuatını gelecek yıla kadar uygulamaya koyacaklarını da ekledi.

B2C2’nin Tokyo merkezli Strateji Direktörü Joerg Schmidt, Japonya FSA’sının bu hareketinin uluslararası gelişmelerle uyumlu olduğunu belirterek devam etti:

“Görünüşe göre FSA, stablecoin’leri yapılandırmanın en uygun yolunun bu kısıtlamalar olduğu görüşünde. Bu tür stablecoin’leri ihraç edenlerin para aktarıcısı olarak kaydolmaları veya banka olarak lisans almaları gerekecek.

Ancak bankacılık düzenlemeleri, sabit paraları düşünülerek hazırlanmadığından, tam olarak uymuyorlar ve kendi sorunlarıyla geliyorlar. Bu nedenle, düzenlemelerin çok da uzak olmayan bir gelecekte bir noktada güncellenmesi gerekir.”

FSA ayrıca kara para aklamayı önlemeye yönelik düzenlemeleri de sertleştireceklerini açıkladı.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu