Kripto HaberleriHaberlerJason Calacanis: Çin İstediği Saat Kripto Paraları Yasaklayabilir!

Jason Calacanis: Çin İstediği Saat Kripto Paraları Yasaklayabilir!

Takip et

Pekin yönetiminin kripto para birimlerini yasaklaması durumunda önünde durabilecek hiçbir güç olmadığına değinen girişimci Jason Calacanis, bunun mümkün olabileceğini, bugün olmasa bile her an olabilecek olduğunu açıkladı. Çin’in kripto para birimlerini yasaklayıp yasaklamayacak olduğu konusunda soru işaretleri olsa da kripto para birimi yatırımcılarının tepkisini çeken ”şu ülke kripto paraları yasaklayabilir” haber ve açıklamalarının gerçek olup olmayacağı bilinemez.

Jason Calacanis’a göre Çin kripto para işlemlerini ve kullananları takip edebilir, çünkü Çin’de yaşayanların mahremiyet hakları bile ihlal edilebiliyor. Öyle ki kullanıcıların internet verileri takip ediliyor ve hiçbir kimse buna karşı ses çıkaramıyor, ses çıkaranlar daha fazla şiddetle cezalandırılıyor.

Pekin karşıtı eylemlere asla izin verilmezken bu tür bir yasak durumunda Çin vatandaşlarının Pekin yönetiminin kurallarına uymak zorunda kalacakları, Pekin’in kurallara uymayan vatandaşlarını şiddetli cezalar ile cezalandıracak olduğu tahmin ediliyor.

Hong Kong Olayları İle Gündeme Gelmişti

Hong Kong olayları devam ediyor olsa da son dönemde Hong Konglular kripto para birimlerine ilgiyi azaltmışa benziyor. Çin’e karşı Hong Konglular bankalardan paraları çekmeyi düşünmüş ve kripto para almayı önermişlerdi. Ancak çoğu Hong Konglu bunu desteklememişti.

Çin ise Hong Kong sınırına asker yığmış ancak ABD Başkanı Donald Trump ve dünyanın baskısı ile Hong Kong’da yaşanan protestolara karışmamıştı.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları