XRP

Jed McCaleb, Ripple’ın Son İşleminden Sonra Ne Kadar XRP Sattı?

McCaleb XRP satışlarını neden durdurdu?

Kripto para piyasasında en büyük yatırımcı kitlelerinden birisine sahip olan XRP, son dönemde özellikle fiyat üzerinden baskılanması ile dikkat çekiyor. Açılan menkul kıymet davası ve SEC’nin XRP’yi dibe çekmesi yetmezmiş gibi bu süreçte Ripple kurucu ortağı Jed McCaleb’in devamlı olarak XRP satması da yatırımcıların tepkisini çekti.

McCaleb, XRP Satmıyor

McCaleb son haftalarda inanılmaz miktarlarda XRP sattı ancak bu artık XRP satışlarının bitmiş olabileceğine işaret ediyor. Hala cüzdanında 709.911.471 adet XRP bulunduran McCaleb’in son Ripple işleminden sonra ise hiç satış yapmadığı görülüyor.

İlgili Haber
XRP Yatırımcılarının McCaleb Kabusu Bittikten Sonra Bir Olumlu Gelişme Daha Yaşandı

Ripple kurucu ortağı ve ilk CTO’su McCaleb, 1 Eylül tarihinde Ripple’dan yüklü bir transfer aldı. Ünlü ismin cüzdanına Ripple’dan 174.862.720 adet XRP gönderildiği biliniyor. O tarihte 210 milyon dolarlık değere sahip olan bu transferin üzerinden günler geçmesine rağmen McCaleb hiçbir şekilde satış yapmadı ve bu durum dikkat çekiyor.

Ünlü isim 16 Ağustos tarihinde cüzdanında 821 milyon adet XRP’ye sahipken 1 Eylül tarihinden hemen önce 112 milyon adetini satmıştı. Bakiyesi ise eylül ayının ilk günü itibarıyla 709 milyona gerileyen McCaleb, devamında gelen transfer ile 880 milyon dolarlık XRP’ye ulaşmış oldu.

9546_1

McCaleb yaptığı anlaşma gereğince XRP’leri tek bir seferde satamaz ve ticari hacme göre satış yapabilmekte. Bu da ünlü ismin satış baskısını sınırlandırıyor ancak McCaleb’in uzun süredir satış yapmamış olması dikkat çekiyor.

McCaleb’e Ripple tarafından daha fazla XRP gönderilmeyeceği biliniyor. Bu durumda McCaleb’in cüzdanlarındaki XRP’ler satmak için kullanabileceği son varlıklar olarak görülüyor. Bunun için McCaleb XRP fiyatını düşük bulduğu için elindekileri satmıyor olabilir. Zira son düşüşlerden sonra fiyatın gerilediği biliniyor.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu