XRP

XRP Yatırımcılarının McCaleb Kabusu Bittikten Sonra Bir Olumlu Gelişme Daha Yaşandı

373 milyonluk XRP transferi, soru işaretleri yaşattı.

ABD’nin en büyük blockchain şirketlerinden birisi olan Ripple’ın kripto para birimi XRP, kesinlikle son dönemde birçok sıkıntı ile anılıyor.

Bu sıkıntıların arasında ABD’nin menkul kıymet regülatörünün açtığı dava ve Ripple kurucu ortağı Jed McCaleb’in milyarlarca dolarlık XRP bakiyesi ve bunları satması da yer alıyor.

Şu an için dava hala devam ediyor olsa da XRP yatırımcılarının endişelerinden birisi bitmiş veya bitmeye yaklaşmış olabilir.

Ripple’ın Bir Kabusu Bitti

Ripple’ın, Jed McCaleb’in cüzdanı olan tacostand’e XRP göndermek için kullandığı escrow cüzdanı 2 Eylül tarihi itibarıyla resmen sıfırı gördü.

Bu da Ripple’ın cüzdanlarından artık McCaleb’in cüzdanlarına yeni XRP transferi olmayacağını gösteriyor.

Buna rağmen ünlü kurucunun cüzdanındaki XRP’ler henüz bitmiş sayılmaz ve yüz milyonlarca XRP’nin satılması için belirli bir süre ve hacim gerekmekte. Ancak eskisi kadar korkulu bir satış baskısı olusturamayacağı da biliyor.

İlgili Haber
Jed McCaleb Yine XRP Yatırımcılarının Canını Yakacak!

Buna ek olarak Ripple’ın başka yollarla XRP satışı yaparak aslında Ripple kurucu ortağının yaşattığı endişeyi yaratma ihtimali de var. Zira Ripple’ın her ayın başında 1 milyar adet XRP kilidini açtığı biliniyor.

Bu Sefer Tersi Bir Durum Yaşandı

Whale Alert tarafından aktarılan bilgilere göre Ripple, anonim bir kripto para cüzdanından 218 milyon XRP aldı. Ripple’a yapılan bu şüpheli transferin toplam miktarı 280 milyon dolara tekabül ediyor.

Normalde tam tersinin olduğu transfer yönteminde bu sefer Ripple’a fon gönderilmesi yatırımcıların şüphelenmesine neden oldu.

Bithomp tarafından aktarılan bilgilere göre ise bu bilinmeyen cüzdan, Bitstamp kripto para borsasına ait.

Bitstamp, Ripple’ın ODL ortaklarından ve Ripple, ortaklara likidite sağlamak için düzenli aralıklarla XRP göndermekte.

Bu fonların Ripple’dan değil de Ripple’a yönelik olması ise bir ortağın likiditeyi iade etmiş olabileceğini akıllara getirmekte.

218 milyon adet XRP’nin yanı sıra 24 saat içerisinde milyonlarca dolarlık başka XRP transferleri daha oldu ve toplam 373 milyon XRP cüzdanlar arasında aktarıldı.

Ripple’ın her ayın başında likitide sağlamak için gönderdiği XRP’lerin iade edilmesi aslında olumlu olarak görülüyor. Zira dolaşıma giren arzın tekrar dolaşımdan kaldırılması fiyatı yükseltecek bir hamle olabilir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
3 Yorum
En Yeni
En Eski En Çok Oy Alan
Inline Feedbacks
View all comments
Anonim

Arkadaş şimdi ne dedi ki bu

Anonim

:))))

Anonim

Ripole transfer xrp dedi


Başa dön tuşu