blank
HaberlerXRP

Jed McCaleb Yine XRP Yatırımcılarının Canını Yakacak!

Jed McCaleb, 202 milyon adet XRP'yi transfer etti.

Ripple‘ın eski CTO’su Jed McCaleb, son 10 günde yine XRP yatırımcılarının canını yacak transferler gerçekleştirmiş veya gerçekleştirmeye hazırlanıyor gibi gözüküyor. McCaleb’in XRPscan üzerindeki işlemlerine bakıldığında, 200 milyon adetin üzerinde XRP’nin satışa hazır hale getirildiği görülmekte.

202 Milyon XRP, Satışa Hazırlanıyor

McCaleb’in 15 Nisan tarihinden sonraki transferlerine bakıldığında 11 ayrı işlem ön plana çıkıyor. Ünlü kurucunun tacostand cüzdanından çıkan bu transferlerin toplam miktarı 202 milyon. Jed McCaleb’in cüzdanından çıkan fonların devamında Bitstamp veya benzeri borsalara gönderilerek satıldığı bilinmekte.

İşlemlerin yapıldığı an itibarıyla fonların toplam değerinin ise 231 milyon dolardan fazla olduğu görülüyor. 2013 yılında McCaleb kurucusu olduğu Ripple bünyesinden ayrılınca kurulan Tacostand cüzdanına her hafta hacme göre belirli miktarda XRP gönderilmekte. McCaleb ile Ripple arasındaki anlaşmaya göre bu cüzdana fonların aralıklı olarak gönderilmesinin sebebi de yüklü satışları engellemek.

Buna rağmen ünlü kurucu ortağın yüklü satışlara devam ettiği görülüyor. McCaleb’in ticari hacme göre satış yapabilmesi ise satış baskısını nispeten de olsa azaltıyor. XRP satışına son hız devam eden ünlü ismin elinde ise iki milyar adetten az XRP kaldığı tahmin edilmekte. Blockchain araştırmacısı Leonidas Hadjiloizou, konu hakkında yaptığı açıklamada McCaleb’in günlük bazda 22,6 milyon adet XRP satmasını beklediğini vurgulamıştı. Bu da fonların ağustos ile eylül ayları arasında bitebileceğine işaret etmekte.

XRP bu yazının kaleme alındığı an itibarıyla ise 1,25 dolardan işlem görmekte.

Yatırım tavsiyesi değildir.

Özel haberler, analizler, her türlü soru ve tartışma için Telegram grubumuzu ve Twitter hesabımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!

11 Yorum

  1. Arkadaslar bence yanlis dusünuyosunuz .McCaleb satsa ben alirim mesala xrp alim firsati kolluyorum.benim gibi alim firsati kollayan kimler vardir.o yüzden satmasi diyerleri için bir alim firsatidir.bence satmasi iyi bisey.satarsa ben hemen alirim.zaten boga piyasasindayiz .ama satmaz bence

  2. Tam bi oc.
    Pezevenk kafana göre sat sat bitireme. Bizde mal gibi sana servet yaptiralim

  3. büyük şerefsiz, özelden mesajla SEC ve bu adama sürekli küfür yazıyorum her dilde.

    1. 200 milyon neki XRP IÇİN %20 düşse xrp 1 milyar dolar kaybediyo 200 milyonu tınamaz

      1. Canınızı silmayın xrp hareketsiz coin oldugu icin sorun yok,isterse her gun 1 milyar dolarlık satsin hiç bir şey olmaz.


Başa dön tuşu