BitcoinHaberler

Jerome Powell ve Janet Yellen Birazdan Konuşma Yapacak! Bitcoin’e Etkisi Ne Olur?

Gözler ABD meclisinden gelecek mesajlarda.

Dün DXY’deki indikatörlerin aşırı alım bölgesine geldiğini ve kısa vadede bir miktar geri çekilme yaşanması durumunda kripto paralarda da yukarı yönlü bir hamle görebileceğimizi belirtmiştik. ABD’de piyasaların açılmasına kısa süre kala DXY’deki rahatlama ile birlikte Bitcoin’in 43800$’a kadar yükseldiğini gördük. Bitcoin ile birlikte altcoinler de yeşillendi.

Bildiğiniz üzere ABD hükümeti borç limitleri konusunda sıkıştıklarını ifade ederek kongreden buna ilişkin yasa değişikliğini onaylamasını istiyor. ABD Hazine Bakanı Janet Yellen ve Powell geçtiğimiz günlerde kongrede bu teklifleri hakkında konuşmuş ve ABD ekonomisinin geleceğine ilişkin bazı endişelerini dile getirmişti. Powell’ın ve Yellen’ın açıklamaları ABD 10 yıllıkları ve DXY’de yukarı yönlü sert bir hareket görmemize neden olmuştu.

Janet Yellen’ın ve Powell’ın bugün Türkiye saati ile 17.00’da Meclis Finansal Hizmetler Komitesi’nde konuşma yapmaları bekleniyor. Uzmanlar burada verilecek mesajların tonuna göre piyasalarda dalgalanma olabileceği konusunda uyarılarda bulunuyor.

Son dönemde ABD piyasalarındaki satışlardan etkilenen Bitcoin ve altcoinlerin de bu dalgalanmadan etkilenebileceği değerlendiriliyor.

*Yatırım Tavsiyesi Değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu