HaberlerKripto Para

“Jerome Powell’ın Yeniden FED Başkanı Olması Bitcoin ve Kripto Paraları Kötü Etkileyebilir!”

Mike Novogratz'dan Powell'ın ikinci dönemine ilişkin açıklamalar geldi.

Kripto endüstrisinin önemli isimlerinden olan Galaxy Digital’in CEO’su Mike Novogratz, CNBC’nin “Amerika’da Kripto Gecesi” programına katıldı.

Geçtiğimiz günlerde ABD Başkanı Joe Biden tarafından ikinci kez FED Başkanlığına aday gösterilen Jerome Powell’ın adaylığı ile ilgili önemli açıklamalarda bulundu.

Milyarder yatırımcı, Powell’in ikinci kez FED Başkanlığı için aday gösterilmesinin kripto pazarını yavaşlatabileceğini söyledi.

Novogratz, makro ekonomik dengeler nedeniyle kriptoya yatırım yapan yada yapmak isteyen insanların kripto para birimlerinde bearish bir ruh haline girdiğini ifade etti.

Powell’ın aslında yeniden aday gösterilmek istemediğini düşündüğünü söyleyen Novogratz, “Powell, yeniden atanıyor ancak belki de yeniden atanmak isteyen bir adamdan çok bir merkez bankacısı gibi davranıyor” dedi.

Son zamanlarda ABD’deki, yükselen enflasyona da dikkat çeken milyarder yatırımcı, FED’in yükselen enflasyon karşısında biraz daha hızlı hareket etmek zorunda kalacağını belirtti.

“FED, yüksek enflasyon karşısında faizleri beklediğimizden çok erken arttırmaya başlarsa, yüksek faiz oranları tüm piyasası yavaşlatabileceği gibi kripto pazarını da yavaşlatır.”

Kripto yatırım şirketi Galaxy Digital’i yöneten Mike Novogratz, sözlerine ek olarak tüm olumsuzluklara rağmen dijital varlıklar dünyasında hala heyecanlanacak çok şey olduğunu söyledi.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu