BitcoinHaberler

Jim Cramer: Bitcoin’lerimi Sattım, Bu Seviye Gelmeden De Almam!

CNBC'nin Mad Money programının sunucusundan önemli Bitcoin açıklaması.

Son 24 saat içerisinde kritik düzeyde değer kaybeden Bitcoin fiyatı yatırımcılarını oldukça üzdü ve panik yapmalarına neden oldu. Her ne kadar 30.000 dolar seviyelerine kadar gerileyen fiyat, 36.000 dolar seviyelerine kadar toparlamış olsa da bazı yatırımcı ve analistler düşüş dalgalarının tekrar edebileceği uyarısında bulunuyor.

CNBC’nin Mad Money programının sunucusu Jim Cramer, geçtiğimiz hafta rekor fiyattan Bitcoin’lerinin büyük bölümünü sattığını belirterek, yeniden Bitcoin alıp almayacağı sorusuna “20.000 doların altına düşmediği sürece asla BTC satın almayacağım. Ancak 20.000 doların altına düşerse satın alırım çünkü şu an düzensiz hisse senedinden farksız bir durum mevcut” açıklamasında bulundu.

Cramer’in 17 bin dolarlı seviyelerden alım yaptığı iddia edilirken, 20.000 dolar seviyesine düşüş olup olmayacağı belirsizliği henüz son bulmuş değil. Bazı analistler “asla 30.000 dolar altına düşmeyecek” iddiasını ortaya atmıştı ancak Bitcoin fiyatındaki düşüşün “16.000 dolara kadar olabileceği” uyarısında bulunan analistler de mevcut.

Teknik anlamda konuya bakıldığında ise haftalık periyotta yani büyük resimde hala BTC’nin yükseliş trendinde olduğu görülüyor. Özellikle bu hafta içerisinde 28.000 dolarlara gelecek bir düşüşten sonra “yükseliş” trendinin bozulacağını ifade eden uzmanlar, bu trend bozulursa yani 28.000 dolarlara bir düşüş olursa “20.000 dolarları telaffuz etmeye başlayabiliriz” uyarısında bulunuyor.

*Yatırım önerisi veya tavsiyesi niteliğinde değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu