AltcoinBitcoinHaberlerBearish

Bullish, haberin piyasayı yükseliş yönlü etkilebileceğini gösterir.

Bearish, haberin piyasayı düşüş yönlü etkilebileceğini gösterir.

*Bu veriler, doğrudan yatırım tavsiyesi olarak değerlendirilmemelidir.

Joe Biden’ın CFTC Başkan Adayı Kripto Paralar Hakkında Konuştu!

ABD'de kripto paralar tartışılmaya devam ediyor.

Bitcoin ve altcoinlerdeki dalgalanma devam ederken, ABD kongresinin gündeminde de kripto paralar vardı.

Bugün Senato Tarım Komitesi’nin karşısına çıkan, Joe Biden’ın Emtia Vadeli İşlemler Ticaret Komisyonu (CFTC) Başkan adayı Rostin Benham kripto paralara ilişkin açıklamalarda bulundu.

Komite Başkanı’nın soruları üzerine kripto para piyasaları hakkında konuşan başkan adayı, CFTC tarafından Tether’e ve Bitmex’e verilen para cezalarına dikkat çekti.

Daha fazlasını yapmak için yetkilerinin sınırlı olduğunu ifade eden Benham: “Sınırılı yasal yetki nedeniyle bu konuda iş başında olan birkaç polisten biri olduk.” dedi.

Kripto paralar konusunda CFTC’ye daha fazla yetki verilmesi gerektiğinin altını çizen Benham, “Bu buzdağının sadece görünen kısmı, dün itibariyle dijital varlık piyasasını toplam büyüklüğü 2.7 trilyon dolardı. Bu 2.7 trilyon doların yaklaşık 60’ı emtiadır.” dedi.

Başkan’ın “dijital varlıklar konusunda CFTC’ye yardımcı olacak ek araçlar var mı?” şeklideki sorusunu yanıtlayan Benham şunları söyledi.

“Kesinlikle var. Şu anda gerçekleşen piyasa işlemleri, dijital varlıkların oluşturduğu riskin büyük bir bölümünü oluşturuyor. Hem menkul kıymetler için hem de emtialar için düzenleyici bir yapıya ihtiyacımız var. ”

Joe Biden’ın CFTC için aday gösterdiği Rostin Benham’ın kazanmasına kesin gözüyle bakılıyor.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu