BitcoinBearish

Bullish, haberin piyasayı yükseliş yönlü etkilebileceğini gösterir.

Bearish, haberin piyasayı düşüş yönlü etkilebileceğini gösterir.

*Bu veriler, doğrudan yatırım tavsiyesi olarak değerlendirilmemelidir.

Joe Biden’ın Siber Güvenlik Toplantısında Kripto Para Vurgusu: Suçu Tetikliyor!

Joe Biden'ın siber güvenlik toplantısında kripto para kararı!

CNBC sunucusu Eamon Javers tarafından aktarılan bilgilere göre kripto para sektörünü bir yeni kabus daha bekliyor olabilir.

Javers, Joe Biden’ın siber güvenlik ile ilgili toplantısına katılan isimlerden birisi ve ABD hükümetinin bu konuda nasıl adımlar atacağı çok merak ediliyordu.

Özellikle ABD merkezli şirketlere yapılan siber saldırılar sonrası harekete geçen ABD yönetimi, şimdi ise kripto paraları hedef tahtası olarak belirlemiş olabilir.

İsimsiz CEO, Kripto Paralara Karşı

Javers konu hakkında yaptığı açıklamada siber güvenlik toplantısında büyük bir şirketin CEO’sunun ABD Başkanına kripto paralarla ilgili durumu sunduğunu ve ABD hükümetinin kripto paralara çok daha sert yüklenmesi gerektiğini belirttiğini ifade etti.

Kripto paralara yönelik regülasyonun arttırılması gerektiğini savunan bu CEO’nun kim olduğu açıklanmasa da kendisinin kripto paraları “suçu arttıran” öğeler olarak gördüğü belirtiliyor.

Javers, isimsiz CEO’nun büyük teknoloji firmalarının ve finans liderlerinin katıldığı saatlerce süren toplantıya da iştirak ettiğinin altını çizdi.

Bu toplantıya katılan şirketler arasında Google, IBM ve Amazon gibi devler yer alıyor. Siber güvenlik konusunda milyarlarca dolarlık bütçe ayıran şirketlerin kripto paraları tehdit olarak görmesi ise farklı sebeplere dayanıyor olabilir.

Özellikle mevcut finansal sistemin bir parçası olan şirketlerin Bitcoin’i kendilerine rakip olarak gördükleri biliniyor. Kripto paralara karşı çıkanların ise bu sektörle alakalı olduğu düşünülüyor.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
1 Yorum
En Yeni
En Eski En Çok Oy Alan
Inline Feedbacks
View all comments
Tekin

Bunlar var ya devlet başkanından memuruna kadar tam bir örgüt. Eminim Joe bidenin de kripto parada ciddi yatırımı vardır başka kişiler üstüne. Şimdi düşürüp yine yüklü alım yapacaklar.


Başa dön tuşu