Haberler

John Hopkins Üniversitesi Profesörü Hanke: Türk Lirası Kurtulamaz!

John Hopkins Üniversitesi Profesörü Steve Hanke, TL hakkında konuştu.

John Hopkins Üniversitesi Profesörü Steve Hanke, Bitcoin’in TL karşısında tüm zamanların en büyük rekorunu kırdığı haberlerinden hemen sonra konuştu. TL’nin çok güçsüz olduğunu ve mevcut yönetim politikalarına bakıldığında artık TL’nin kurtulmasının sadece tek yolu olduğuna değinen Hanke, “TL’nin kurtarılabilmesinin tek yolu var, o da altın destekli bir para yönetimi-kurulu oluşturmaktır. Aksi durumda TL’nin kurtulması mümkün değildir.” dedi.

Kripto para birimi yatırımcıları son dönemde TL’nin döviz karşısında değer kaybetmesi ve aynı zamanda kripto paraların değer kazanması sonucunda tarihin en büyük rekorlarını TL bazında görmüşlerdi.

Uzmanlar, Türkiye’nin gelecekte daha çok ekonomik sorunlar yaşayacaklarına değinirken, hükümet ve yetkililer ise tam tersini iddia ediyor ve ekonominin iyi olduğunu, herhangi bir kriz durumu olmadığını ısrarla söylüyor.

Özel haberler, analizler, her türlü soru ve tartışma için Telegram grubumuzu ve Twitter hesabımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

İlgili Yazılar

Başa dön tuşu