Haberler

John McAfee’den SEC’e Sert Tepki

John McAfee, SEC tarafından verilen karara tepkisini hakaret boyutunun ötesinde gösterdi.

John McAfee, sosyal medyada ICO reklamları yapanların ceza alacak olduğunu açıklamasından sonra Siacoin ICO’su reklamını hesabından sürekli olarak yapan kripto para analisti olarak kendisini değerlendiren ismi kızdırdı. SEC’e karşı hakaret boyutunun ötesinde tepki gösteren John McAfee, kendisine yazılacak olan cezalara hazır olduğunu ve cezalardan korkmadığını, SEC tarafından verilen bu kararın asla kendisi tarafından onaylanmadığını açıkladı. SEC’in ICO kararını beğenmediğini belirten ünlü isim, kendisinin ICO reklamları yaptığını da dolaylı olarak kabul etmedi. ”Ben mi?” sorusunu sorarak kendisinin ICO reklamı yapıp yapmadığını soran kişilere yanıt veren McAfee, SEC’e ise hakaretler yağdırdı.

SEC Milyonlarca Dolarlık Ceza Yazma Yetkisine Sahip

SEC, milyonlarca dolarlık bireysel cezalar yazabilir. Milyarlarca dolarlık toplu ve şirketlere yönelik olarak cezalar yazabilecek bir yetkiye sahip. Bu nedenle karara uymayan ve daha önce ICO reklamı yapanlar yeniden ICO reklamları yapmadan önce oldukça fazla bu konuda düşünmeli ve kendileri reklam yaparlar ise verilecek cezaya önceden razı olmaları gerekecek ve verilen cezaları ödemek zorunda kalacak.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
Kaynak
SEC
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu