Bitcoin

Joseph Stiglitz: Bitcoin 100 Dolar Olacak

Nobel ödüllü ekonomist olan ve 75 yaşında olmasına rağmen hala daha öğretim üyesi olarak ABD’de bir üniversitede görev yapan Joseph Stiglitz, Bitcoin’i sert bir dille eleştirdi. Kripto paraların henüz bu aşamada yüksek görünmesine rağmen 100 dolar seviyesine düşecek olduğunu iddia eden Joseph Stiglitz, bunun arkasında yatan durumun ise bankacılık sisteminin tamamen şeffaf hale gelmesine doğru adımlar ve reformlar üretilmesini gösterdi.

Bankacılık sisteminin sürekli olarak geliştiği ve daha şeffaf hale geldiğine değinen Joseph Stiglitz, bir yandan Bitcoin’in ise tamamen gizli ve şeffaf olmayan anonim bir yapıda olan dijital para birimi olduğunu açıkladı. 75 yaşındaki öğretim üyesi ekonomist Joseph Stiglitz’in bu açıklamaları kısa süre içerisinde Amerikan kullanıcıların tepkisini çekerken bazı Bitcoin yatırımcıları ”75 yaşındasın, geçmiş dünyada değiliz artık teknoloji devri” benzeri sözler ile eleştirdi.

Düzenleme Uyarısı

Hükümetlerin Bitcoin’e gerekli düzenlemeleri yapması ve kara para aklama ve diğer konularda Bitcoin’in önüne geçmesi durumunda pek fazla bir şans olmayacak olduğunu açıklayan Joseph Stiglitz, bu durumun devam etmesinin önünde de bir engel olmadığından bahsetti.

Özel haberler, analizler, her türlü soru ve tartışma için Telegram grubumuzu ve Twitter hesabımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu