EthereumHaberler

JP Morgan: “Ethereum Ana Akım Haline Gelebilir”

Ethereum güncelleştirmeleri kurumsal benimsemeye artırabilir.

Bitcoin’de yaşanan sert düşüşlerden etkilenen ve son günlerde 1700$ seviyesine kadar geri çekilen Ethereum yeniden 2000$’ın üzerine çıkmayı başarmıştı. Ethereum ağında köklü değişiklere neden olan güncelleştirme haberleri olmasına rağmen en büyük altcoinin Bitcoin’in gölgesinden ayrılamadığını gözlemliyoruz.

Jp Morgan’ın kıdemli analistleri tarafından kaleme alınan yakın tarihli bir raporda Ethereum üzerinde gerçekleşmesi beklenen güncelleştirmelere atıf yapılarak bu gelişmelerin Ethereum’u ana akım yapabileceği ve ödemelerdeki kullanım oranını artırabileceği belirtildi.

Raporda Proof of Work’ten Proof of Stake’e geçiş sonrası ağın güvenliğini sağlamak için daha fazla kripto paranın stake edilebileceği belirtilerek bunun büyük bir fırsat olduğu vurgulandı.

“Stake etme diğer varlık sınıflarına kıyasla kripto paraları elde tutma maliyetini düşürmekle kalmıyor önemli ve gerçek bir getiri sağlıyor.”

Benzer şekilde hisse senedi getirilerinin kurumsal yatırımcılar için önemli olduğu belirtilen raporda, bu durumun Ethereum’un kurumsal olarak benimsenmesinde önemli bir rol oynayacağı belirtildi.

Ethereum’un Proof of Stake’e geçişi Etheruem 2.0 ile gerçekleşecek. 2021 yılının sonu ve 2022 yılının başlarında bu geçişin tamamlanması bekleniyor.

Hali hazırda Ethereum 2.0’da kilitli 12 milyar dolar değerinde Ethereum bulunuyor.

*Yatırım Tavsiyesi Değildir.

Özel haberler, analizler, her türlü soru ve tartışma için Telegram grubumuzu ve Twitter hesabımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
2 Yorum
En Yeni
En Eski En Çok Oy Alan
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu