bybit banner
bybit banner
Kripto HaberleriBitcoinJP Morgan'dan Ethereum ve Bitcoin Uyarısı Geldi! "ETH Daha Üstün Ama..."

JP Morgan’dan Ethereum ve Bitcoin Uyarısı Geldi! “ETH Daha Üstün Ama…”

Takip et Bitcoin Sistemi Google News Button

En büyük ikinci kripto para birimi Ethereum üzerindeki çok sayıda akıllı kontrat sayesinde adeta dijital finans dünyasının merkezi konumunda. Bu noktada Bitcoin ve Ethereum pek çok kez karşılaştırıldı. Bitcoin maximalistleri, Ethereum’u Ethereum maximalistleri ise Bitcoin’i yetersiz bulmaya devam ederken bir yorumda JP Morgan analistlerinden geldi.

ABD’nin en büyük bankaları arasında yer alan JP Morgan’ın analistleri son raporlarında Ethereum’un Bitcoin’e göre üstün olmasının ana nedenlerini açıkladı.

Analist Nikolaos Pnigirtzoglou başkanlığında hazırlanan raporda, Ethereum’un merkeziyetsiz finansın kalbinde yer almasının ona çok büyük avantaj kattığı ifade ediliyor.

Hali hazırda Ethereum tabanlı DeFi projelerinde 106 milyar dolarlık kilitli varlık bulunduğunu belirten analistler, buna NFT’lerin ve stablecoinlerin de dahil edilmesiyle rakamın çok daha fazla büyüyeceğini belirtti. JP Morgan analistlerine göre, ilerleyen süreçte Ethereum akıllı kontratlar aracılığıyla Bitcoin’e nazaran çok daha fazla kullanım senaryosuna sahip olacak.

Bitcoin’in ABD’nin para politikası nedeniyle büyüdüğüne dikkat çekilen raporda, para politikasının normale dönmesi ve tahvil getirilerindeki artışla birlikte Bitcoin ve altının büyük darbe alabileceği ifade edildi.

Bu noktada Ethereum’un POS’a geçiş süreci nedeniyle çevresel faktörlerden daha az etkilenebileceği belirtildi.

Bu düşüncelerle birlikte raporda hem Bitcoin hem de Ethereum’un aşırı değerlendiği ve gerçek değerlerinin üzerinde işlem gördüğü vurgulandı.

*Yatırım Tavsiyesi Değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları