Kripto HaberleriAnalizJPMorgan Bitcoin İçin Yeni Hedefini Açıkladı

JPMorgan Bitcoin İçin Yeni Hedefini Açıkladı

Takip et

JPMorgan Bitcoin (BTC) hedefini 150.000 dolara taşıdı! Amerikan finans devi ocak ayı raporunda Bitcoin’in güncel adil değerinin 38.000 dolar olduğunu belirtmişti.

Ancak şirketin son yorumu lider kripto para biriminin değerinin uzun vadede 150.000 dolara ulaşabileceği yönünde.

Piyasa değerine göre en büyük kripto para birimi olan Bitcoin’in 150.000 dolar hedefine ulaşabilmesi içinse altınla rekabet etmesi gerekiyor. Bu da BTC’nin altına yapılan yaklaşık 2.7 trilyon dolarlık özel sektör yatırımıyla eşleşmesi anlamına geliyor.

Ancak 150.000 dolarlık fiyat hedefini belirlemekle beraber öte yandan amiral gemisi kripto para biriminin güncel adil değerinin yaklaşık 38.000 dolar olduğunu da belirten JPMorgan, bunun şu anda büyük spot borsalarda işlem gördüğü yerden yaklaşık %13 daha düşük olduğunu söylüyor.

Şirkete göre Bitcoin, bir ayı piyasası daha görürse bu benimsenmenin önündeki en büyük engel olarak görülüyor. Bu sebeple tekrar ciddi bir düşüş olmamasının önemli olduğu vurgulanıyor.

Bitcoin, esas olarak ABD Merkez Bankası FED‘in bu yıl faiz oranlarını birden fazla kez yükseltme potansiyeline sahip endişelerin yol açtığı dik düzeltmeyi görmeden önce kasım ayı başında 69.044 dolarlık ATH‘sine ulaşmıştı. Piyasa değeri ise 10 Kasım’da 1.3 trilyon dolarla zirve yaptı.

Ancak ocak ayında 32.950 dolara kadar gerileyen BTC, 8 Şubat’ta  45.501 dolarla zirve yaptı. Lider kripto para birimi an itibarı ile 43.500 dolardan işlem görüyor.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları