Bitcoin

JPMorgan Eski Yöneticisi: Bitcoin Dijital Altın Olacak

Bitcoin geleceğin dijital altını olabilir iddiası paylaşıldı.

JPMorgan eski yöneticisi Alex Gurevich, Bitcoin ölmediği sürece dijital altın olma hedefini sürdüreceğini ve kripto paraların geleceğinin aydınlık olacağını iddia etti. Bir süredir kripto paraların etkisinin geçmişte olduğu kadar fazla olmadığına yönelik ifadeler, kripto paraların geleceğinin olmadığına dair yapılan yorumlar sonrasında piyasada aniden yapılan bu açıklama gelecekten umutlu yatırımcılara ”bir ışık” oldu. Bitcoin fiyatının yükseldiği her gün dijital altın olmasının yanında ölmediği sürece her gün dijital altın olma yolunda devam edecek olduğunu belirten eski yönetici, kripto para sahiplerinin dijital altın konusunda gelecekte ellerindeki kripto paraların çok daha fazla değerli olabilecek olduğunu belirtti.

Bitcoin fiyatının geçmişe göre bugün %85 değer kaybetmiş olması, piyasa hacminin milyarlarca dolarlık düşüş yaşamış olması, buna bağlı nedenler ile yatırımcıların piyasadan milyarlarca dolarlık para çekmesi fiyatların büyük oranda gerilemesine sebep olmuştu.

Bitcoin Gelecekte Dijital Altın Mı Olacak?

JPMorgan eski yöneticisi Alex Gurevich’e göre Bitcoin ölmez ise her gün hedefine emin adımlarla gidecek ve gelecekte fiziksel altın yerine geçecek. Dijital altın kavramının ortaya çıkışı 2015 ve 2016 yıllarına dayanıyor. Bitcoin ilk olarak 2015 yılında değer kayıpları ve artışları yaşamasının ardından Türkiye ve yabancı ülkelerde ”bu dijital altın olabilir mi?” sorularını akla getirmiş ve yatırımcılar dijital altının üretilmiş olabilecek olduğu beklentisine kapılmıştı.

Bitcoin ve diğer kripto paraların en büyük kaybının ise dijital altın olabilmek için değerinin çok sık düşüyor olması ve değer kayıplarından dolayı fiziksel altın kadar ilgi göremeyecek olduğu, güveni sarsan bir neden olan fiyat değişimlerinin fazla olduğu sürece ”dijital altın” olamayacak olduğu yönündeki soru işaretleri olmuştu. Bitcoin fiyatının gelecekte dengeli seyretmesi sonrasında fiyatındaki değişimlerin az olması, fiyatının yükselmiş olması sonrasında ”dijital altın” adını hak edip etmeyecek olduğunu piyasadaki yatırımcıların ilgisi ve kurumsal yatırımcıların ilgisi belirleyecek.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
Kaynak
Bitcoin.News
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu