BitcoinHaberler

JPMorgan’dan Çarpıcı Bitcoin ve Altın Kıyaslaması: Hangisi Daha Üstün?

JPMorgan analistleri Bitcoin ters korelasyona değindi.

ABD’nin en büyük bankası olan JPMorgan, geçtiğimiz senelerde Bitcoin’e karşı olumsuz bir tutum sergilemiş olsa da bu olumsuz tutum son zamanlarda oldukça değişti. Hemen hemen her kurum gibi yıllar önce BTC‘yi sert şekilde eleştiren JPMorgan, uzunca bir süredir Bitcoin ve kripto paralar hakkında olumlu söylemlerini sürdürüyor.

Altın ve Bitcoin arasında kıyaslama yapan JPMorgan analistleri, altının yüz yıllardır var olan bir yatırım aracı olduğunu belirterek, artık kurumsal yatırımcıların altın için yeterli doygunluğa ulaştığını ve yeni yatırım aracı arayışında olduklarını ifade ediyorlar. Yeni yatırım aracı olarak birçok kurumsal yatırımcının Bitcoin’i tercih ettiği ifade edilirken, BTC’nin yolun daha çok başında olduğu ve gün geçtikçe kurumsalların daha fazla desteğini alacağı iddia ediliyor.

Son zamanlarda altın piyasalarında olan 7 milyar dolarlık çıkışın büyük oranda Bitcoin’e kaydığını ifade eden araştırmalar, kurumsal yatırımcının BTC’ye olan ilgisinin güç geçtikçe arttığını ve artmaya devam edecek olduğunu gözler önüne seriyor.

Bu veriler ışığında altının eski popülaritesini kaybettiği ve BTC’nin yeni dönemde en fazla tercih edilen yatırım aracı olacağı söyleniyor.

Bitcoin her ne kadar geçtiğimiz günlerde 20.000 dolar sınırını test edip bu seviyeyi kıramadığı için tepkilere maruz kalsa da, aslında mart ayından beri yaşadığı yüzde 400’lük yükseliş kurumsal yatırımcıların ciddi bir şekilde bu sektöre girdiğini doğrular nitelikte.

Şüphesiz kurumsal yatırımcının BTC’ye olan ilgili sayesinde yaşanan bu artış, JPMorgan analistlerine göre ilerleyen süreçte ivmesini arttırarak devam edecek.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu