Kripto HaberleriHaberlerJustin Sun 4.2 Milyar Dolarlık Kripto Parayı Aave Havuzundan Çıkardı!

Justin Sun 4.2 Milyar Dolarlık Kripto Parayı Aave Havuzundan Çıkardı!

Takip et

DeFi borç verme platformu Aave’nin potansiyel bir saldırıya karşı savunmasız olduğuna ilişkin bazı tartışmalar Jutin Sun’ı tedirgin etti.

Tron kurucusu Justin Sun kısa süre önce milyarca dolar değerindeki kripto parayı Aave havuzlarından çekti. Sun’ın bu hamlesinde güvenlik tartışmalarının etkisi olduğu değerlendiriliyor.

Platformdan önemli oranda kripto para çekilmesi ciddi bir likidite eksikliğine neden olduğundan, faiz oranları yükseldi.

Yearn kurucusu Andre Cronje bugün attığı bir twitte Cream Finance hackini örnek göstererek, “Aave’de benzer istismarlara karşı savunmasız.” dedi.

Yearn ekibi Twitter’da Aave’deki açıkları tartışırken, Aave’nin kurucusu Stani Kulechov birlik beraberlik mesajı vererek destek istedi.

“Birlikte çalışalım, birbirimize destek olalım ve en önemlisi birlikte kazanalım.”

Tartışmalar sürerken, Aave, SUSHİ’nin Aave protokolünde teminat olarak kullanılmasıyla ilgili bazı endişeler olduğunu kabul etti. Aave, olası istismarlara karşı önlemler alacağını ve SUSHİ ile ilgili işlevleri devre dışı bırakabileceğini söyledi.

Haber öncesinde 460$’dan işlem gören AAVE, %30’luk bir kayıpla 330$’a geriledi.

Çinli gazeteci Colin Wu, Sun’ın platformdan çektiği kripto paraların toplam değerinin 4.2 milyar dolar olduğunu belirtti.

“Verilere göre, Justin Sun 45 milyon dolar TUSD, 190 milyon dolar USDT, 11.000 WBTC, 1.2 milyar dolar USDC ve 490.000$ değerinde ETH’yi geri aldı.”

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!

1 Yorum

guest

1 Yorum
En Yeni
En Eski En Çok Oy Alan
Inline Feedbacks
View all comments
alim

O.ç sun

Popüler Yazılar

Popüler Blog Yazıları