Kripto HaberleriAltcoinJustin Sun Huobi Borsasının Hisselerini Sattı Mı? HT Token Düşüşü Devam Ediyor!

Justin Sun Huobi Borsasının Hisselerini Sattı Mı? HT Token Düşüşü Devam Ediyor!

Takip et Bitcoin Sistemi Google News Button

Kripto para dünyasının esrarengiz girişimcisi Justin Sun, büyük bir dijital varlık borsası olan Huobi Global’in, kripto paralardaki geniş çaplı yükselişe rağmen platformun yerel tokenının düşüşüne açıklık getirmeye çalıştı.

Justin Sun, Huobi Global Hissesi Satmaya Çalıştığını Yalanladı

Huobi’nin yerel HT dijital tokenı 2023’te şimdiye kadar %28 değer kaybetti.

HT Token Grafiği

Sun’ın geçtiğimiz haftalarda potansiyel yatırımcılarla görüştüğüne dair haberinin ardından Twitter’da bir açıklama yaparak, şirketin hisselerini satmak istemediğini belirtti.

Huobi’nin “güvenli, güvenilir ve yenilikçi bir platform” sağlamayı amaçladığını da sözlerine ekledi.

Sun’ın Huobi ile olan bağlantıları, geçmişte yaşanan kripto merkezlerinin çöküşleriyle yara alan dijital varlık piyasasında cevaplardan çok sorulara yol açmıştı.

Sun, kendisinin şirketin danışmanı olduğunu ve şirkette herhangi bir hisse senedine sahip olmadığını, ancak bu yıl platformu desteklemek için kendi servetinin yaklaşık 200 milyon dolarını kullandığını söylüyor.

İlgili Haber
Justin Sun'dan Tron (TRX) İçin Önemli Binance ve BNB Duyurusu Geldi!

Bloomberg News Kasım ayında Sun’ın Hong Kong merkezli varlık yöneticisi About Capital aracılığıyla Huobi’nin kontrol hissesini satın almak için yaklaşık 1 milyar dolar ödediğini bildirdi. Sun çoğunluk hissesine sahip olduğunu reddediyor.

Çin doğumlu Sun’ın bir yıl önce dijital varlık ticaretini yasaklayan anakaradaki kripto talebi konusundaki tutumu da tartışmalara yol açmıştı.

Sun, geçen yıl Ekim ayında Huobi’nin yerel tokenı HT’nin “on milyonlarca” sahibi olduğunu söyledi ve kendisini madalyonun küresel çapta en büyük sahiplerinden biri olarak tanımladı. Kendisi aynı zamanda Tron kripto şirketinin de kurucusu.

HT, 2023’te en büyük 100 tokenın yaklaşık %45 artış gösterdiği bir ralliye rağmen yaklaşık %28 değer kaybetti.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları