HaberlerTRON

Justin Sun’ın Kurucusu Olduğu TRON DAO Reserve, Yüklü Miktarda Bitcoin ve Altcoin Satın Aldı!

Justin Sun'ın kuruculuğunu yaptığı Tron DAO Reserve, yüklü miktarda Bitcoin ve altcoin satın alımı gerçekleştirdi.

Justin Sun’ın kurucusu olduğu algoritmik stabilcoin USDD yöneticisi Tron Dao Reserve, yaptığı açıklamada 50 milyon dolar değerinde Bitcoin (BTC) ve Tron (TRX) satın aldığını duyurdu.

“Satın Alım, Kripto Para Piyasasını Korumak İçin Yapıldı”

Gerçekleştirilen satın alım işlemi, Tron Dao Reserve tarafından Twitter üzerinden paylaşıldı ve amaç olarak “tüm Blockchain endüstrisini ve kripto para piyasasını korumak” gösterildi.

Mayıs ayında Terra’nın algoritmik stablecoin’inin çöküşünün ardından, Tron bu ayın başlarında USDD’yi destekleyen sermaye miktarını önemli ölçüde artıracağını söylemişti.

USDD’yi aşırı teminatlandırmak için kripto paralar ve stabilcoinlerden oluşan bir rezerv toplanmış ve tedavüle çıkarılan toplam USDD miktarının en az %130’u oranında tutulması garanti edilmişti.

Justin Sun’ın USDD Tokeninin Teminat Oranı Yüzde 193 Seviyelerinde Bulunuyor

Tron, 5 Haziran’dan itibaren Tron Dao Reserve web sitesinde teminat oranına ilişkin gerçek zamanlı güncellemeler yayınlamaya başlayacağını söylemişti. Bu yazının yazıldığı anlarda söz konusu web sitesi incelendiğinde USDD tokeninin rezervindeki teminat miktarı yaklaşık olarak %193 seviyesinde bulunuyor.

Tron’a ağına ait bir stablecoin olan USDD, 5 Mayıs tarihinde hayata geçmişti.

İlgili Haber
Tron Kurucusu Justin Sun'dan Bitcoin ve TRX Hamlesi! Rezervinde Ne Kadar BTC Var?

Terra’nın UST tokeninin geçtiğimiz ay çöküş yaşamasının ardından algoritmik stablecoinlerin geleceğinin olmadığı konusunda birtakım görüşler paylaşıldı. Kendisi de bir algoritmik stablecoin olan USDD’nin piyasaya çıkışı da tam olarak UST tokeninin çöküşüne denk gelmişti.

Tron kurucusu Justin Sun, endişeleri gidermek amacıyla kripto paranın fiyat sabitleme mekanizmalarında değişiklik yapmış ve USDD tokeninin bundan böyle aşırı teminatlandırılacağını söylemişti.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu