BitcoinHaberlerTRON

Tron Kurucusu Justin Sun’dan Bitcoin ve TRX Hamlesi! Rezervinde Ne Kadar BTC Var?

TRON kurucusu Justin Sun, USDD'nin desteklenmesi için alımlara devam ediyor.

UST ve LUNA çöküşü sonrası , TRON blokchain ağında piyasaya sürülen USDD stablecoinin desteklenmesi için TRON DAO Rezervi tarafından Bitcoin (BTC) ve Tron (TRX) alımları devam ediyor.

Transfer işlemlerini izleyen Whale Alert Binance’e anonim olarak 100 milyon Tether (USDT) transfer edildiğini paylaşmıştı.

TRON kurucusu Justin Sun, Twitter hesabından yaptığı paylaşımda Whale Alert’in Binance’e transfer paylaşımını alıntılayarak bu transferin TRON DAO Rezervinin daha fazla BTC ve TRX satın almak için yapıldığını söyledi.

“TRON DAO rezervi daha fazla Bitcoin ve TRX almak için Binance’e 100.000 dolar değerinde USDT gönderdi.”

Justin Sun ve TRON DAO, USDD’nin TerraUSD (UST) stablecoinin Mayıs ayının başında yaşadığı gibi bir çöküşü yaşamaması için çalışıyor.

Bu bağlamda da artan volatilite karşısında USDD’ye istikrar sağlamak için BTC ve TRX satın almaya devam ediyor.

TRON DAO Rezervinde Ne Kadar BTC Ve TRX Var?

İlk piyasaya sürüldüğünde UST’nin neredeyse aynısı olan USDD, 5 Mayıs tarihinde TRON Blockchain ağına geldi.

TRON kurucusu Justin Sun, başlangıçta ABD dolarına sabitliğini korumak üzere tasarlanan USDD’nin başka kripto paralarla da destekleneceğini açıklamıştı.

Bu bağlamda Bitcoin ve TRX alımları yapan TRON geçtiğimiz günlerde TRON DAO Rezervinde ne kadar teminat bulunduğunu açıkladı.

Açıklamaya göre, 5 Haziran itibariyle rezervde yaklaşık 418 milyon dolar değerinde 14.040 BTC , 140 milyon USDT ve 1.9 milyar TRX’in yanı sıra bir yakım sözleşmesinde 8.29 milyar TRX bulunuyor.

İlgili Haber
TRON Stablecoini USDD, Rezervinde Tuttuğu Bitcoin (BTC) Miktarını Açıkladı!
300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu