BitcoinHaberlerTRON

TRON Stablecoini USDD, Rezervinde Tuttuğu Bitcoin (BTC) Miktarını Açıkladı!

Justin Sun, Tron ağının stablecoini USDD'yi destekleyen Bitcoin (BTC) miktarını Twitter üzerinden takipçileriyle paylaştı.

Terra’nın algoritmik stablecoin’inin Mayıs ayında tamamen çökmesinin ardından, TRON bu sabah kendi stablecoin’ini destekleyen sermaye miktarını önemli ölçüde artırma planını ve rezervindeki Bitcoin miktarını açıkladı.

İlk başta Terra’nın algoritmik stabilcoini UST’nin neredeyse tamamen aynısı olan USDD, 5 Mayıs’ta TRON Blockchain’ine geldi.

TRON’un kurucusu Justin Sun’a göre, başlangıçta ABD dolarına olan sabitini algoritmik olarak korumak üzere tasarlanan USDD, artık ekstra teminatlandırılacak.

“USDD Tokeni Aralarında Bitcoin’in de Bulunduğu Kripto Paralar ile En Az Yüzde 130 Desteklenecek”

Sun, kripto paralar ve diğer stabilcoinlerden oluşan bir rezervin toplandığını ve bu rezervin tedavüle çıkarılan toplam USDD miktarının en az %130’u oranında olacağını söyledi.

TRON, bu teminat oranını “garantili” olarak tanımladı ve 5 Haziran’dan itibaren TRON DAO Reserve’in web sitesinde teminat oranına ilişkin gerçek zamanlı güncellemeler yayınlamaya başlayacağını söyledi.

İlgili Haber
Tron (TRX) Kurucusu Justin Sun Yeni Stablecoini USDD'yi Tanıttı: 10 Milyar Dolarlık Kripto Alınacak!

TRON sözcüsüne göre, sahip oldukları rezervde 14.040 Bitcoin (yaklaşık 418 milyon dolar), 140 milyon USDT ve 1.9 milyar TRX’in yanı sıra bir yakım sözleşmesinde 8.29 milyar TRX bulunuyor.

TRX sözcüsü konuyla ilgili olarak şunları söyledi:

“USDD’yi hibrit bir modele yükseltmek istiyoruz. Yani bir tarafta stablecoini stabil halde tutacak bir algoritmamız ve diğer tarafta da TRON DAO rezervlerimiz olacak.”

TRX kurucusu Justin Sun, algoritmik stablecoinlerin zor günler geçirdiği şu günlerde USDD için halen umut olduğunu düşünüyor.

Bununla birlikte USDD, kısa bir süre önce toplam 667 milyon dolarlık sirkülasyona ulaşmıştı. Sun, rezervleriyle ilgili şunları söyledi:

“Şu anda kullandığımız rezerv desteği oldukça çeşitlendirilmiş durumda. Bitcoin ve farklı stabilcoin türlerini içeriyor. USDC (Circle’ın stabilcoin’i) rezervimizin bir parçası olacak, ancak rezervimizin yalnızca küçük bir kısmını oluşturacak.”

TRON, yayınladığı basın açıklamasında rezervinde yer alan kripto paraların Bitcoin, TRX, USDC, USDT, TUSD ve USDJ olduğunu bildirdi.

Sun, “Tüm Bitcoin adresleri imza ile onaylanacak, böylece herkes bu BTC’lerin bize ait olduğunu bilecek” diye ekledi.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu