Haberler

Kamboçya Kendi Dijital Para Birimi İçin Çok Çalışıyor

Kamboçya Merkez Bankası, bu yıl içerisinde kendisine ait dijital para birimi çıkarmak istiyor.

Adı pek fazla gündeme gelmeyen, gelişmeye devam eden ülkeler sıralamasında kendisine yer bulan Kamboçya, bu sene içerisinde dijital para birimi üretmek istiyor. Ülkede ekonomik göstergeler son derece kötü iken, bununla beraber sürekli olarak merkez bankasının bu konuda yeni başarılı adım atma isteğinin özellikle geleceğe yönelik ülke ekonomisinde büyük bir yarar potansiyeli olduğuna inanılıyor.

Kısa süre önce Kamboçya Merkez Bankası yönetimince yapılan açıklamaların ardından bugün gelen haberler ülkenin bu konuda testlerde başarılı olduğunu gösterdi.

DLT tabanlı dijital para birimi için Hyperledger Iroha sisteminin kullanıldığı, eğer ki sistemin başarılı bir şekilde çalışabilir ve ülke halkı tarafından benimsenirse ülkenin ABD Doları kullanımına son vermeye yakınlaşabilecek olduğu belirtiliyor.

Kamboçya’da resmî olarak ABD Doları kullanılıyor ve bu sebeple ülkenin çok fazla ABD’ye bağımlı olduğu biliniyor.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu