Haberler

Kanada Kraliyet Bankası Karar Değiştirdi

Kanada Kraliyet Bankası (RBC) kripto para alımını yasaklamış ve müşterilerinin kripto para birimlerine erişimini sınırlandırmıştı.

Kanada Kraliyet Bankası (RBC) 500 milyar dolar piyasa hacmi ile ülkenin en büyük bankası olarak tanınırken, Türkiye Cumhuriyeti Merkez Bankası’nın net dolar rezervi olan 101 milyar dolar civarından çok daha büyük bir rezerve sahip olan banka. Gücünü geçmişten alan banka geçtiğimiz dönemde bir karara vardı ve Kanada’da müşterilerin kripto para alımlarını engelledi. Bugün ise bir karar değişimi yapan banka müşterilerinin kripto para birimlerine erişimini çok daha fazla kolaylaştıracak adımlar atmaya başladı.

Kripto para satın almak müşterilerinin borsaya erişimini attığı adımlar sayesinde kolaylaştıran bankanın gelecekte ”kripto para dostu tek banka” olabileceği ve ”ilk” olabileceği iddia edildi. Öyle ki bankanın kendisine ait bir bölüm açarak kripto para borsası gibi hizmet verebileceği de iddialar arasında bulunsa da bu konuda Kanada Kraliyet Bankası (RBC) yetkililerinden herhangi bir açıklama yapılabilmiş değil. Yetkili merciler tarafından açıklama yapılana kadar da bu konuda soru işaretleri henüz netlik kazanmayacak gibi görünüyor.

*Banka kripto para platformu açacak olsa da henüz patent başvurusundan sonra nasıl adımlar atacağı bilinmezliğini korumakta.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu