Kripto Para

Kanada Hükümeti, Protestoculara Ait 34 Kripto Para Cüzdanını Kara Listeye Aldı!

Protestocu kamyoncular ile başı dertte olan Kanada, çareyi protestoculara ait kripto para cüzdanlarını yasaklamakta buldu.

Ontario Eyalet Polisi ve Kanada Kraliyet Atlı Polisi, ülkedeki finans şirketlerinden, protesto gösterileri yapan kamyoncular ile bağlantılı 34 kripto para cüzdandan yapılabilecek işlemleri engellemelerini talep etti.

Protestocular Haftalardır Sokaklarda

Kanada Mali İşlemler ve Raporlar Analiz Merkezi (FINTRAC) ile birlikte çalışan federal polis teşkilatı, Kanada’daki aşı zorunluluğu kuralına karşı haftalardır protesto gösterilerine destek olarak gönderilen kripto paralara soruşturma başlattı.

Söz konusu protestolar, ülke başbakanı Justin Trudeau tarafından uygulanmaya başlanan Acil Durumlar Yasası uyarınca yasa dışı ilan edildi. Bu yasa, hayata geçtiği 1988 yılından bu yana ilk kez uygulanacak.

İlgili Haber
Kanada'da Sular Durulmuyor! Kanada Başbakanı Acil Durumlar Yasası'nı Devreye Soktu!

Kamyoncular, Kanada hükümeti tarafından uygulanmak istenen seyahat kısıtlamalarına karşı Ocak ayının sonlarından bu yana protesto gösterileri düzenliyor. Seyahat kısıtlamaları kapsamında, ülkeye giren tüm kişilerin COVID-19 aşısını olması şartı aranacak. Duruma tepki gösteren kamyoncular, çok sayıda Kanada şehrinde uluslararası köprüleri ve sınır kapılarını kapatmıştı.

Kanada Hükümeti 34 Kripto Para Cüzdanından Yapılacak İşlemleri Yasakladı!

Kara listeye alınan kripto para cüzdan adresleri arasında 29 Bitcoin adresi, 1 Ethereum adresi, 1 Cardano adresi, 1 Ethereum Classic adresi, 1 Litecoin adresi ve 1 Monero adresi bulunuyor. Söz konusu kara listenin resmi belgesi bir süredir Twitter’da dolaşıyordu. Son gelişme ile birlikte belgenin doğruluğu onaylandı.

Protesto gösterilerine destek vermeyen kişiler şimdiye kadar kripto para adreslerine 20 Bitcoin gönderimi yapmışlardı. Bağışçılar, 9 milyon dolardan fazla para toplanan GoFundMe hesabının kapatılmasının ardından kripto teknolojisine yönelmişlerdi.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu