Haberler

Kanada Merkez Bankası Başkanı: Doğru Düzenlemeleri Yapmalıyız

Kanada Merkez Bankası Başkanı Stephen Poloz, Bitcoin ve Libra hakkında açıklama yaptı.

Kanada Merkez Bankası Başkanı Stephen Poloz, kripto para birimleri konusunun çok fazla önemli olduğunu ve insanların kripto paralara ilgi göstermeye başlamasının ardında bazı nedenler olduğunu bildiklerini açıkladı. Kripto para yatırımcılarının sayısında gün geçtikçe daha fazla artış olmasına da bağlı sebeplerden dolayı Libra gibi kripto paraların yeni ‘tetikleyiciler’ olup olmayacağı hakkında soru işaretlerine yanıt aramaları gerektiğine değinen başkan, bu konuda düzenlemelerin mecburen yapılması gerektiğine de değindi.

Kripto para sahiplerinin giderek daha fazla Libra ve diğer stablecoin projelerine ilgi göstermeleri ülkeler adına özellikle de merkez bankaları adına daha fazla endişe yaratmaya başladı. Kanada’da bunu engellemek için gerekli adımların atılması ve düzenlemeler yapılabilmesi için yeni adımlar atacak gibi görünüyor.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu