BitcoinHaberlerKripto Para

Kanada Menkul Kıymet Komisyonu’ndan Bitcoin Borsalarına Uyarı Geldi!

Yerel düzenleyiciler kripto para borsalarına kurallar getirmeye devam ediyor.

Kripto para endüstrisine artan ilgi ve dijital varlıkların volatil yapısı yerel düzenleyicileri vatandaşlarını koruma amacıyla hareket etmeye teşvik ediyor.

Son olarak Kanada Menkul Kıymetler Komisyonu  (CSA) ve Kanada Yatırım Endüstrisi Düzenleme Kurumu (IIROC) kripto para borsalarının uyması gereken reklam, pazarlama ve sosyal medya kurallarına ilişkin kılavuz yayınladı.

Açıklamaya göre kılavuzun amacı, kripto para borsalarının yatırımcıları yanlış yönlendirebilecek reklam ve pazarlamalardan kaçınmalarını sağlamak.

Kanadalı düzenleyiciler son zamanlarda kripto para borsalarındaki reklamlarda artış ve bu reklamlarda da yatırımcıları yanıltabilecek kumar tarzı promosyon ifadeleri gözlemlediklerini belirterek: “Yakın zamanda, yatırımcıları alım satım yapmaya ve bir yatırım fırsatını veya bir ödülü kaçırma korkusuyla hızlı hareket etmeye teşvik etmek için yarışmalar, promosyonlar, ikramiyeler ve zaman sınırlarını içeren reklam veya pazarlama stratejilerini kullanan bazı kripto borsaları tespit ettik.” denildi.

Bu tarz reklamların yatırımcıların daha riskli yatırım kararı almalarına neden olacağı belirtilerek, iyi niyet yükümlülüklerinin ihlal edilmiş olduğu belirtildi.

Klavuzda hangi eylemlerin ve reklamların yanıltıcı olduğuna ilişkin örneklerde paylaşılarak bu tarz hareketlerden uzak durulması istendi.

Bu klavuz kripto para borsalarına ekstra bir yük getirmiş olsa da, Kanadalı düzenleyicilerin yapılması istenmeyen eylemlere karşı netlik göstermesi olumlu karşılandı.

ABD’deki düzenleyicilerin net olmaması eleştirilirken, Kanada’nın söz konusu kripto olunca diğer konularda olduğu gibi bu konuda da ABD’nin önüne geçtiğini görüyoruz.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu