blank
Haberler

Kanada Merkez Bankası Blockchain’i Araştırdı

Kanada Merkez Bankası ile Toronto Menkul Kıymetler Borsası ortaklığında blockchain teknolojisi hakkında araştırmalar yapıldı. Yapılan araştırma sonucunda basına yapılan açıklamada yapılan araştırmaya bazı üst düzey şirketlerin eşlik ettiği ve araştırma sonucunda blockchain teknolojisinin güvenilir ve etkin kullanılabilecek bir sistem olduğunun görüldüğü, henüz bu sisteme geçiş için bazı değerlendirmelerin ve konuların netliğe kavuşması gerektiği açıklaması yapıldı.

Kanadalı şirketler ortaklığında yapılan araştırmada blockchain teknolojisinin maliyetleri düşürme ve diğer maliyetler konusunda akıllarda soru işaretlerine neden olduğu, bu konuda henüz daha detaylı ve kapsamlı araştırmaların yapılmak zorunda olduğu bilgisi paylaşıldı.

Şirketler ve Merkez Bankaları Araştırıyor

Blockchain temelli teknolojileri ve yeni teknolojilerin nasıl ve ne aşamada geliştirilebilecek olduğu konusunda Merkez Bankaları ve şirketler detaylı ve kapsamlı araştırmalarını sürdürüyor. ABD’nin ve Kanada’nın bu konuda Asya ülkeleri ile birlikte öncülük ettiğini söylemek mümkün olduğu üzere Türkiye’de de bu tür araştırmaların henüz basında pek fazla görünmese de devam ettiği bilinmekte. Türkiye’nin öncü şirketlerinin gelecekte blockchain temelli teknolojilere geçmesinin önünde herhangi bir engelde bulunmamakta.

Özel haberler, analizler, her türlü soru ve tartışma için Telegram grubumuzu ve Twitter hesabımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!

Başa dön tuşu