Haberler

Kanada Merkez Bankası’ndan Yeni Dijital Para Adımı

Kanada Merkez Bankası, CBDC üretimi ve geliştirilmesi konusunda üstün çaba harcamak istiyor.

Kanada Merkez Bankası’nın yeni bir elektronik para birimleri konusunda uzman işe almak istediği açıklandı. Banka, dijital para birimleri konusunda üstün bilgiye sahip olan bir uzmanın arandığını bildirirken, bu süreçte işe alınacak olan kişinin CBDC geliştirilmesi, üretilmesi ve sonrasındaki adımlar hakkında bilgi sahibi olması gerektiğini şart koştu.

Kanada Merkez Bankası’nın dijital para üretimi konusunda başarılı adımlar atmasının önünde herhangi bir engel bulunmazken, özellikle de bu adımlar ile beraber bankanın kendi dijital para üretim sürecine daha büyük hız vermek istediği yorumları yapılmaya başlandı.

25 Ekim 2020 Son Gün

Başvurular için 25 Ekim 2020’nin son gün olduğu açıklanırken Kanada’nın kendi dijital parasını üretme sürecinde aktif görev alacak olan uzmanın kim veya kimler olacağı merak konusu olmuş durumda.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu