blank
Haberler

Kanada’da Bir Kripto Para Borsası İçin Arama Kararı Çıkartıldı

Kanadalı haber kuruluşu National Post duyurdu.

Kanada polisi Kanada Yüksek Başsavcılığı’na Coinsquare merkez ofisini ‘incelemek’ yani aramak için izin talep etti. Coinsquare müşteri verilerine ulaşmak için bu izne ihtiyaç duyduğu açıklanan Kanada polisinin müşteri bilgilerini talep ettiği ve bu konuda borsanın şimdilik Kanada yetkililerine bu bilgileri vermediği ve seçenekleri değerlendirdiği iddia edildi.

Son dönemde kripto para borsalarının sayısının giderek daha fazla arttığı Kanada’da özellikle bazı çevreler kripto para borsalarının daha sıkı denetlenmesini ve ülkedeki yasalara uygun olup olmadığı konusunda lisans süreçlerinin daha da fazla sıkılaştırılmasını istiyor.

Coinsquare yönetimi ise borsanın müşteri bilgilerini en üst düzeyde koruduğu, vergi ve diğer konularda Kanada yasalarına uyumlu olduğunu belirtti. Ancak borsanın bu bilgileri Kanada yetkililerine teslim etmemesi halinde borsanın güvenlik gerekçesiyle kapatılması ve zorla bilgilere erişim elde edilmesinin gündeme gelebileceği iddia edildi.

Özel haberler, analizler, her türlü soru ve tartışma için Telegram grubumuzu ve Twitter hesabımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!

Başa dön tuşu