BitcoinKripto Para

Kara Para Aklama İşlemlerinde Bitcoin Kullanımı Arttı

CipherTrace şirketinin yayınladığı rapor ile birlikte kripto paralarda kara para aklama işlemlerinde artışlar olduğu doğrulandı. Kara para aklama işlemlerinde aktif olarak kullanılmaya başlanan Bitcoin ile ilgili yapılan araştırma ise ağızları açık bırakacak cinsten oldu. Dünyanın dört bir yanında kripto paralar ile kara para aklamalarının devam ettiğini ortaya seren araştırma sonuçları, 2018 yılında kara para aklama işlemlerinin de kripto paralar üzerinden rekor kırdığını doğruladı.

CipherTrace araştırması sonucunda bugüne kadar 2018 yılı içerisinde tam 761 milyon dolarlık kara para aklandığını gösterirken, daha fazla artışların bu yılın sonlarına doğru devam edecek olduğunu ve rakamın ikiye katlanacak olduğunu gösterdi.

Hükümetler Devreye Girdi

CipherTrace araştırması bu yılın sonunda 1.5 milyar dolarlık toplam kara para sadece kripto paralar ile aklanmış olacak. Bu tür kara para aklayanların ise devlet malını çalan siyasiler, uyuşturucu gelirleri ve kaçak gelirler olduğu belirtildi. Milyarlarca dolar paranın aklanmasına karşı hükümetlerin ise harekete geçtikleri, daha fazla denetimleri sıkılaştırmaya devam edecek oldukları bilgisi paylaşıldı. Bugüne kadar aklanan 761 milyon dolar para ile belki de şimdi hırsızlar lüks hayatlar yaşıyor ve buna karşı en ufak bir önlem alınamıyor.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu