Kripto HaberleriHaberlerKara Para Aklama Önlemleri İçin Tayvan'dan İlk Adım

Kara Para Aklama Önlemleri İçin Tayvan’dan İlk Adım

Takip et

Bitcoin denildiği zaman akla ilk kelen endişelerden biri kara para aklama olaylarıdır. Tayvan’ın merkez bankası tarafından alınan yeni karar ile artık bir ilke adım atılıyor ve kara para aklamalarının önüne geçmek için belli kuralların getirileceğinin sinyalleri hakkında konuşuluyor.

Tayvan Hükümeti Kara Para Aklama Engeli Getiriyor

Merkez bankası yetkilileri ile birebir iletişim kurarak konu hakkında görüşmelerin gerçekleştirdiğini Tayvan hükümeti anlattı. Geçtiğimiz pazartesi gününde bu görüşme gerçekleştirildi. Tayvan merkez bankası müdürü Yang Chin-long sorulan sorulara ithafen şu açıklamada bulundu:

“Merkez bankamız bitcoin fiyatlarında görülen volatiliteyi yakından takip etmekte ve bu alanda yapılacak çalışmaları artırmaktadır. Bunun yanında kripto para işlemlerindeki riskler göz önünde bulundurularak yatırımcılara birtakım uyarılar yapılacaktır.”

Tayvan Maliye Bakanı SheuYu-jer ise konu hakkındaki soru işaretlerini yok edebilmek adına katkıda bulunmak için şu şekilde konuştu:

“Ülke sınırlarında yaygın bir şekilde kullanılan kripto paralar vergiye tabi tutulmalılar. Bakanlığımız uygulanması planlanan vergilerin ne türde olması gerektiğine karar verebilmek için çalışmalarına devam etmektedir.”

Asya’nın İleri Gelen Devlet Büyükleri Düzenlemelere Sıcak Bakıyor

Bu yapılan düzenlemeler ile kripto paralardaki kara para aklama işlemlerinin önüne geçilmesi konusunda ilerleme kaydedileceği savunuluyor. Bu sebeple sadece Tayvan için değil, aynı zamanda Asya ülkelerinin ileri gelen devlet büyüklerinin de ilgisini çekmektedir. Konunun takipçisi ve beğeni ile arkasında olduklarını da belirtiyorlar.

guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları