Bitcoin

Kara para aklamada Bitcoin artışta!

Bitcoin tüm dünyada yaygın olarak kullanılmaya başlamasa da gizlilik için son derece fazla kullanılmaya başladı bile...

Bitcoin ile kara para aklama vakalarında dünyada sürekli olarak bir artış yaşanıyor. Ülkeler, kara para aklama ile ilgili olarak yaptıkları açıklamalarda her türlü önlemi alacak olduklarını bildiriyor ama bunu maalesef ki bir türlü başaramıyorlar. Neden olarak ise kripto para konusunda başarılı bir izleme tekniğinin henüz sadece ABD’nin elinde olması ve ABD dışında hiçbir ülkenin kripto paraların trafiğini kontrol edebilecek kadar büyük bilgi sahibi olmadığının göstergesi olarak gösteriliyor.

Maalesef, kara para aklamanın dışında her gün sanılandan çok daha fazla cinayet, fuhuş, terör eylemleri Bitcoin aracılığı ile gizli olarak finanse ediliyor ve tek bir yerden değil, dünyanın dört bir yanından kötü niyetli kişiler terör örgütlerine dahi artık yardımlarda gizlilik adına Bitcoin’i kullanıyorlar.

Bitcoin‘i kara para aklamada nasıl engellemeye çalışıyorlar

İşte önümüzde baktığımızda Avrupa Birliği’nin aldığı kararlar ortada. Malta’nın, Ortadoğu bölgesi ülkelerinin ve İngiltere’nin aldığı kararlar gün gibi açık. Ve hiçbiri tam olarak kara para aklamayı önleyebilecek olan yasalar ve kararlar maalesef ki değil. Bu ise kara para aklama olaylarında Bitcoin kullanımının daha fazla artmasında asıl etkili nedenlerden bir tanesi.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu