Kripto HaberleriHaberlerKaranlık İnterneti Durdurmak Mümkün Değil: Suçlar Rekor Kırdı!

Karanlık İnterneti Durdurmak Mümkün Değil: Suçlar Rekor Kırdı!

Takip et

Bazılarına göre kripto para birimlerinin asıl kullanım alanı olan karanlık İnternet her geçen gün kendisine yeni üyeler eklemeye devam ediyor. Karanlık İnternet’in bu yükselen gücü karşısında hiçbir güç duramazken özgürlükler ülkesi olarak bilinen Amerika başta olmak dünyanın birçok ülkesinde karanlık aktif olarak kullanılmaya devam ediyor.

Amerika’dan Çin’e kadar her ülkede binlerce, milyonlarca aktif kullanıcısı olan karanlık İnternet’in bu kadar güçlü olmasının sebeplerinden bir tanesi parasal nedenlere dayanırken aynı zamanda özgür bir ortam sunması, çok daha fazla güvenli görülmesi ve gizli olması da önemli nedenler arasında.

*KARANLIK İNTERNET’E GİRİŞ YAPMAK YASAL SORUNLAR YAŞAMANIZA SEBEP OLABİLİR*

Amerikan Yönetimi Bile Durduramaz!

Amerikan yönetiminin karanlık İnternet’i istihbarat kurumları ile birlikte durdurup durduramayacağı bir soru işareti. Ancak genel görüş İnternet’in kurucusu olan ABD’nin bile bu konuda herhangi bir adım atamayacak olduğu, bunu yapma gücü olsa bile bunu asla yapamayacağı yönünde.

Çin yönetimi ise karanlık İnternet konusunda herhangi bir açıklama yapmazken, özellikle baskıcı Pekin yönetiminin karanlık İnternet konusunda kısıtlamalar uygulayamıyor olması yönetim içerisinde en büyük sorunlardan bir tanesi olarak görülüyor. İnsanlarını İnternet geçmişlerine kadar izlediği iddia edilen Pekin yönetiminin karanlık İnternet’te olan Çin vatandaşlarını izleyemiyor olması özellikle Çin’de karanlık İnternet kullanan 30 milyondan daha fazla sayıda Çinli olduğu iddialarını fazlasıyla destekliyor.

Ancak Bir Sorun Var

Karanlık İnternet ile ilgili özgür bir ortam sunuyor olmasına rağmen bir sorun var. Bu sorun özellikle Bitcoin kullanımının son dönemde %340 oranında artması ile beraber daha fazla artmışa benziyor. Öyle ki karanlık İnternet de başta olmak üzere hiç akla hayale gelmeyecek birçok suçlu (tecavüzcü, katil, kiralık katil, uyuşturucu satıcısı) bulmak mümkün. Tüm bunlar başka insanların zarar görmesine sebep olacak insanlar ve ne yazık ki tüm bu işleri Bitcoin ile yürütüyorlar.

Bu sebeple özellikle karanlık İnternet’te giderek daha fazla artan Bitcoin kullanımının önüne geçilmesi mümkün olmasa bile Bitcoin’in kötü anılmasına sebep olan gelişmelerin buradan kaynaklandığı biliniyor. Türkiye’de de binlerce insan karanlık İnternet’i kullanıyor, her geçen gün Türkiye’den daha fazla insan karanlık İnternet sitelerinde dolaşım sağlıyor.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları