HaberlerKripto Para

Katar Bitcoin Dahil Tüm Kripto Paraları Yasakladı!

International Investment, yayınladığı bir haber ile Ortadoğu ülkesi Katar'ın kripto para birimi Bitcoin ve diğerleri dahil tüm dijital para birimlerine yasak getirdiğini duyurdu.

Bölgede Suudi Arabistan ile yaşadığı gerilim ile son yıllarda sarsılan Katar, Türkiye hükümetine yakınlığı ile biliniyor. Ancak bugün alınan kararlar ülkede bazı soru işaretlerine sebep olmuşa benziyor. Nüfusu bakımından çok fazla insanın dijital para kullanmadığı ve daha çok banka hesaplarının kullanıldığı bilinen ülkede bugün alınan yasal önleme göre dijital para birimleri tamamen yasaklandı.

Katar Finans Merkezi Düzenleyici Kurulu (QFCRA) isimli yetkili kurum tarafından verildiği iddia edilen kararın sebep ve nedenleri hakkında henüz herhangi bir Katarlı yetkiliden açıklama yapılmadı. Ancak ülkenin dijital paraları kara para aklama, ülkeden para kaçırma gibi sebepler dolayısı ile yasaklamış olabileceği tahmin ediliyor.

Katar bölgenin zengin ülkelerinden birisi olarak tanınıyor ve varlıklı insan sayısı özellikle de siyasetçi olup varlıklı insan sayısı son derece fazla.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu