Haberler

Kate Winslet Resmi İle Kripto Para Dolandırıcılığı!

Facebook ve çeşitli sosyal medya sitelerinde Kate Winslet resminin kullanılarak kripto para dolandırıcılığı yapıldığı açıklandı.

Hollywood yıldızı Kate Winslet yakın zamanda Amerikan yargısına başvurdu ve kendisine ait resimlerin kripto para reklamlarında izinsiz olarak dolandırıcılık amaçlı faaliyetler için kullanıldığını iddia etti. Bunun üzerine harekete geçen siber polis durumu ekran görüntüleri ile kanıtlayan Kate Winslet avukatının verdiği bilgiler sonrasında resmi kanallardan da bilgi alarak onayladı ve dava açıldı. Kate Winslet görsellerinin kullanılarak kripto para kazancının vaat edildiği reklamlar Facebook üzerinde yayınlandı ve yatırımcılara kripto para vaadi ile dolandırıcılık eylemlerine imza atılmak istendi.

Kate Winslet ve diğer bazı ünlülerin resimleri kullanılarak çok sayıda insanın dolandırıcılık kurbanı olmasına neden olan reklamlar, Facebook’un başını derde sokmuyor ancak Facebook’a bu konuda çok sayıda insanın tepki göstermesine neden oluyor.

Facebook neden bunları engellemiyor?

Çok fazla reklam sayısına sahip Facebook bu tür dolandırıcılık faaliyetlerine aslında izin vermiyor. Ancak reklamlar zaman zaman gözden kaçabiliyor ve bu da Facebook’un yeterli araştırma algoritması olmadığının iddia edilmesine neden oluyor. Kate Winslet davasının sonucunun ne olacağı henüz bilinmiyor ancak olumlu bir şekilde sonuçlanması bekleniyor.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu