Haberler

Katie Haun: Libra’yı Engellemek Ulusal Güvenlik Konusunda Etkileri Olabilecek Bir Karar!

ABD eski federal savcısı Katie Haun, kripto para projesi Libra'nın engellenmemesi gerektiğini açıkladı.

Nexo

ABD eski federal savcısı Katie Haun, kripto para projesi Libra hakkında açıklama yaptı. Milyarlarca dolar değerindeki Libra projesinin ulusal güvenlik bahane gösterilerek engellenmesinin ABD için emsal bir karar yerine geçebilecek olduğunu ve diğer ülkelerinde bunu emsal karar olarak gösterip gelecekte ABD’nin istemeyeceği kararların alınabilecek olduğunu açıkladı. Libra projesine bireysel olarak destek vermeye devam ettiğini ve bu türden projelere destek verilmesi gerektiği açıklamasını yapan Haun, kripto para yatırımcılarının Libra gibi ödeme araçlarına ilgisinin nasıl olabileceğinin ise bir proje hayata geçmeden öğrenilemeyecek olduğunu açıkladı.

ABD’nin bir proje hayata geçmeden engellemesinin ve yasaklar uygulamasının mümkün olmaması gerektiği açıklamasında bulunan ABD eski federal savcısı Katie Haun, projenin hayata geçmesinden sonra adım atılması gerektiğini ve aksi durumda bunun daha kötü sonuçlarının olabileceğini açıkladı.

ABD daha önce ulusak güvenlik nedeniyle bazı proje ve şirkete yönelik adımlar atsa da devasa büyüklükte olan Libra projesinin engellenmesi daha farklı bir boyutta olan bir karar olurdu.

En güncel haberleri Twitter, Facebook ve Telegram hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı