AltcoinAnaliz

KAVA Tarafındaki Gelişmeler Ne Yönde?

Gelecek Haberler Etkili Olabilecek mi?

Kava, kullanıcıların stablecoin USDX’in ödünç alması ve getiri elde etmeye başlamak için
çeşitli kripto para birimlerine yatırım sağlamaya olanak sağlayan zircirler arası DeFi ödünç verme
platformu olarak bilinmektedir.

Coinmarketcall tarafına baktığımızda gelecek haberler arasında alfa sürümü olan katman-1 block zincir birleşmesi, ETH köprüsü beta lansmanı ve bir çok lansman ile birlikte bir çok haberi bulunmaktadır.

Teknik veriler doğrultusunda ve genel piyasaya paralel olarak 3 günlük grafikteki sinyalleri nasıl yorumlayabiliriz?

Genel piyasa şu anda hem BTC hem de altcoinlerin başında gelen ETH tarafında düşen bir trend yapısı göstermekte.

Fakat özelikle haber yoğunluklu olan altcoinlerden bazıları bu durumdan pozitif ayrıştığını gözlemleyebiliyoruz. Güncel 3.13 dolar seviyelerinde fiyat hareketi olan KAVA 20 aralık 2020 tarihinden bu yana yükselen dipler ile yükselişine devam etmiş ve trendi kırarak 3 Aralık 2021 tarihinde yükselen yapısını bozmuştur.

Diğer taraftan başlangıç fiyatından bu yana çekilen bir fib. ile düzeltme seviyesine denk gelen 2.25 ve 1.8 dolar aralığı önemli destek alanı yani talep bölgesini oluşturmaktadır.

İyi senaryo durumunda bu bölgeden yapacağı güçlü alıcı ve hacimle 29 Ağustos 2021 tarihinden bu yana gelen düşen trendi ve 4.6 dolar bölgesindeki direnç seviyesini kırıp pull back yapması yani geri çekilme ile kalıcı olması durumunda üst direnç seviyeleri takip edilebilir.

Diğer bir senaryo durumunda ise demand yani talep bölgesi yapısının bozulması ile belirtilen 1.83 ve 1.97 dolar alt destek seviyelerine geri çekilmeler gözlemleyebiliriz.

Belirtilen teknik analiz verileri ile gelecek olan ve gelişen haber akışlarına göre ilerleyen günlerde fiyatta olumlu hareketler görebilmemiz mümkün olabilir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu