fbpx
Haberler

Kazakistan Ulusal Merkez Bankası Kripto Para Yasağı Getirecek

Kazakistan Ulusal Merkez Bankası Başkanı ülke içindeki kripto paraların madencilik alanındaki faaliyetlerinin yasaklanmasını istediğini belirtiyor. Başkan Daniyar Akishev bu para birimlerine karşı fazlasıyla tutucu bir tavra sahip olduklarını belirtiyor. Bu sebeple kısıtlamalar getirileceğini bildiriyor.

Kazakistan Ulusal Merkez Bankası Engellemesi İle Ticaret Güvenli Olacak

Yapılmak istenen bu kısıtlamalar ile yatırımcıların geleneksel para birimlerine yönelmeleri gerektiğine dikkat çekiliyor. Hükümetin yapacağı bu yasaklama ile dijital para dönüşümlerini engellemiş olacak ve doğal olarak da ticaretin güvenilir olacağının altı çiziliyor.

Kazakistan Ulusal Merkez Bankası Başkanı Daniyar Akishev uygulama konusunda yaptığı resmi açıklamasında şu ifadeleri kullanarak işin ciddiyetinden ve öneminden bahsetti:

“Ulusal piyasamıza zarar verebilecek faaliyetleri en aza indirmek istiyoruz. Ancak bankamız uluslararası alanda bu operasyonları kontrol etmek için gerekli enstürmanlara sahip değil. Bu yüzden en azından kendi para birimimiz üzerinden gerekli önlemleri alacağız.”

Para Aklama Konusunda Önlem Alınmak İsteniyor

Dijital paralar ile kara para aklama olayları çok fazla gerçekleşebilmektedir. Buna bir engelleme getirmek isteyen hükümet, önlemlerin alınması ile bu illegal çalışmalar olmadan önünü kesmek istediğini belirtiyor. Resmi incelemeler sonucunda ülke çapında para aklama konusunda bir girişim olmadığı görülüyor. Ancak yine de önlemler alarak ülkenin adını kötüye çıkarmadan kripto para konusunda engelleme getirmek istediğini belirtiyor. Kripto para madencilik faaliyetlerini en kısa sürede engellemiş olacaklar.

En güncel haberleri Twitter, Facebook ve Telegram hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Haber Bülteni

Kripto para piyasasındaki son gelişmelerden her gün haberdar olabilmek için e-mail bültenimize kaydolun. Dilediğiniz zaman aboneliği bir tıkla sonlandırabilirsiniz.
Holler Box