Haberler

Kazakistanlı Bakandan 700 Milyon Dolarlık Madencilik Yatırımı Açıklaması

Aylar sonra yeni açıklama geldi!

Kazakistan Dijital Kalkınma Bakanı Bağdat Mussin, ülkeye 700 milyon dolarlık kripto para madenciliği yatırımı çekme planları için bazı yeni ve kapsamlı ön anlaşmalar yaptıklarını ve toplamda 714 milyon dolarlık hedef için gerekli tüm adımları atmayı sürdürmeye devam edeceğini açıkladı. Kripto para madenciliği kategorisinde 700 milyon dolarlık yatırım çekmek isteyen ülke bu konuda bazı teşvikler vermek istediği gibi, Çin’e oranla daha fazla büyük bir güç olmak istediğini ilk kez 2020 yılında açıklamıştı.

Aylar önce yapılan açıklamada madencilik alanında yatırımların yapılacağını bildiren Kazak yetkililer, özellikle de ön anlaşma iddiaları doğruysa bu konuda başarı elde etmiş bile olabilirler.

700 milyon dolarlık yatırıma karşılık olarak bazı tavizler ve teşvikler verilecek olsa bile bunun ülkeye büyük katkı sunması öngörüsü mevcut.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu