Haberler

Kazakistanlı Bakandan 700 Milyon Dolarlık Madencilik Yatırımı Açıklaması

Aylar sonra yeni açıklama geldi!

Kazakistan Dijital Kalkınma Bakanı Bağdat Mussin, ülkeye 700 milyon dolarlık kripto para madenciliği yatırımı çekme planları için bazı yeni ve kapsamlı ön anlaşmalar yaptıklarını ve toplamda 714 milyon dolarlık hedef için gerekli tüm adımları atmayı sürdürmeye devam edeceğini açıkladı. Kripto para madenciliği kategorisinde 700 milyon dolarlık yatırım çekmek isteyen ülke bu konuda bazı teşvikler vermek istediği gibi, Çin’e oranla daha fazla büyük bir güç olmak istediğini ilk kez 2020 yılında açıklamıştı.

Aylar önce yapılan açıklamada madencilik alanında yatırımların yapılacağını bildiren Kazak yetkililer, özellikle de ön anlaşma iddiaları doğruysa bu konuda başarı elde etmiş bile olabilirler.

700 milyon dolarlık yatırıma karşılık olarak bazı tavizler ve teşvikler verilecek olsa bile bunun ülkeye büyük katkı sunması öngörüsü mevcut.

Özel haberler, analizler, her türlü soru ve tartışma için Telegram grubumuzu ve Twitter hesabımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

İlgili Yazılar

Başa dön tuşu