coinexbanner
coinexbanner
Kripto HaberleriHaberlerKenya Merkez Bankası Şefi Kripto Risklerine Karşı Yeniden Uyarıyor

Kenya Merkez Bankası Şefi Kripto Risklerine Karşı Yeniden Uyarıyor

Takip et Bitcoin Sistemi Google News Button

Kenya Merkez Bankası (CBK), bir kez daha yerli halkı kripto parayla uğraşmaktan vazgeçirmek istiyor. Kurum sektörde büyük fiyat dalgalanmaları olduğuna dikkat çekerek, ulusal banka bu konuda finans kurumlarına bir genelge yayınladı. Bu gelişme, içişleri bakanlığının haberine göre, CBK valisinin ortaya koyduğu bir gelişme olarak düşünülüyor.

Kenya Merkez Bankası Nasıl Bir Açıklama Yaptı?

Yapılan açıklamalarda, ulusal bankanın şefi Patrick Njoroge, Kasım ayında yatırımcıları benzer şekilde uyardığı önemli bir açıklama da dahil olmak üzere geçmişteki kamuoyu açıklamalarını genişletmeye çalıştı.

Patrick Njoroge şu açıklamaları yaptı:

“Özellikle tüketicinin korunması, sahtekarlık, bilgisayar korsanlığı ve veri kaybı gibi kripto parayla ilişkili riskler var ve bunlar piramit sistemi olarak kullanılmaya meyilli.”

Njoroge, kripto para birimlerinin özelliklerinin kara para aklama ve terörist finansmanına karşı savunmasız hale getirdiğini iddia ederken, ortaya çıkan teknolojilerin risklere karşı geniş bir şekilde eğildiğini de belirtiyor.

Bu nedenle, Njoroge’nin yorumları kıdemli Afrikalı yetkililerin kamuya açık ifadeleri üzerine inşa ediyor. Örneğin Zimbabve ve Namibya gibi ülkeler, teknolojiyi yasa dışı ilan etmeye çalışmışlardı. Zimbabve’nin merkez bankası Kasım ayında kripto para biriminin “gerçekte yasal olmadığını” söyledi.

Yapılan bu yeni uyarı ile yeniden bir dalgalanma meydana gelebilir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
Buradaki Yorumlardan Bildirim Al
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları

Market Value

Detail